Canik Belediyesi Müzik Okulu

Bağlama, keman, gitar, pyano, ses eğitimi, diksiyon,ney enstrümanları derslerinin yanı sıra koro çalışmalarının da yürütülecek olduğu ve tamamen ücretsiz olan Canik Belediyesi Müzik Okulu kayıtlara başladı.

Daha önce Tiyatro Okulu ve Türk Halk Oyunları Bölümü'nü kuran Canik Belediyesi, şimdi de Müzik Okulu açtı. Canik Müzik Okulu'na kayıtlar 15 Kasım'a kadar yapılabilecek.

Canik Belediyesi kültür ve sanata yatırımlarına devam ediyor. Daha önce Tiyatro Okulu ile Türk Halk Oyunları Bölümü'nü hizmete sokan Canik Belediyesi, son olarak Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde Müzik Okulu kurdu. Koordinatörlüğünü Yavuz Özkaran'ın yaptığı Müzik Okulu'nda Türk Halk, Sanat ve Tasavvuf Müziği Çocuk ve Yetişkin Korolarının yanısıra, bağlama, keman, gitar, piyano, ney, şan ve diksiyon dersleri de verilecek.

KAYİTLAR SÜRÜYOR
Kültür ve Sosyal İşler Birimi bünyesinde kurulan Müzik Okulu'na müzikseverler ücretsiz olarak kayıt yaptırabilecek. Alanında tecrübeli bir kadroya sahip olan Müzik Okulu bünyesinde bulunan korolar, dönemler içerisinde konserler düzenleyecek. Canik Belediyesi olarak kültür ve sanata önem verdiklerini belirten Başkan Osman Genç, Canik'i her alanda olduğu gibi kültür ve sanatta da marka yapma yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

HER ALANDA MARKA ŞEHİR
Kültür ve sanatın bir şehrin ruhunu oluşturan temel öğelerden biri olduğunu ifade eden Genç, "Yaptığımız tüm bu kültür ve sanat yatırımları, tıpkı eğitimde olduğu gibi yeni neslin inşasının altyapısını oluşturmaktadır. Tiyatro Okulu, Türk Halk Oyunları Bölümü ve son olarak açtığımız Müzik Okulu, Canik'i sanatta bir adım daha öne çıkarmıştır. Şehrimizi her alanda marka yapma yolunda, tıpkı eğitimde, sporda, sağlıkta, ticarette, kentsel dönüşümde olduğu gibi kültür ve sanatta da ilçemizi marka yapmaya kararlıyız. Müzik Okulumuz şehrimize hayırlı olsun" dedi.