Canik'te Genç Olmak

Canikte genç olmanın ayrıcalığı...

Eğitim,kültür ve spor tesislerimiz.. Hepsi gençlerimizin emrinde, hizmetinde..


Samsun... 7 bin yıllık tarihi ile Karadeniz'in köklü şehri.

 

Miletlilere, Hititlilere, Cenevizlilere, Romalılara, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapan Samsun, geçmişin büyük bir kültür, sanat ve ticaret şehri.

 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Ordu, Sinop, Tokat ve Amasya'yı da içine alan Canik Sancağı'nı kucaklayan bu coğrafya, gençlerimizin keşfetmesini bekliyor.

 

Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri şehrimizi yakından ilgilendirdiği kadar, bu şehrin gençleri için de önem arzediyor.

 

İşte bundan hareketle Canik Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdiğimiz "Gelecek Vizyonum" projesi, siz gençlerimizin yaşadığımız şehri yakından tanımanızı, vizyonunuzu genişletmenizi ve ufkunuzu açmayı hedefliyor.

 

Bilginin en önemli sermaye olduğu ve gençlerin en büyük güç kabul edildiği günümüzde, tek gayemiz siz gençlerimizi bilgiyle buluşturmak, donatmak ve geleceğimizi sağlam temeller üzerine oturtmaktır.

 

Gençlik bizim için son derece önemli. Geleceğimiz, gençlerimizin sağlam temeller ve değerler üzerine gelişmesine bağlı. Bu nedenle siz gençlerimize yönelik bir çok çalışma yaptık.

 

Gençlerimiz için hazırladığımız "Hayatın Renkleri Geleceğin Aydınlık Gençleri" projesiyle Sayın Cumhurbaşkanımızdan Başbakanlığı döneminde ödül alan bir belediye olarak, belediye binamızda kurduğumuz Akademik Belediyecilik Birimi ve yine fikir üreten, buluş yapan gençlerimize destek vermek amacıyla oluşturduğumuz Proje Geliştirme Birimini gençlerimizin hizmetine sunduk.

 

Canik Gençlik Çalıştayı ile gençlerimizin problemlerine dikkat çektik, çözüm yollarını ortaya çıkardık.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Samsun’dan 555 gencimizi ecdadımızla buluşturduk.

 

Eğitimden kültüre, sanattan spora ve modern yaşam alanlarına kadar onlarca proje ve yatırım siz gençlerimizin geleceğe daha bilgili, daha donanımlı hazırlanması için.

 

Çünkü "Ey 15'li 15'li" Türküsü'ne ilham olan, Çanakkale'de zafer yazan gençlerimiz gibi...

 

Çanakkale'de destan yazan dedelerinin izinden giderek 15 Temmuz darbe gecesi vatanı, bayrağı, namusu için şehit düşen Abdullah Tayyip Olçok, Engin Tilbeç, Halil İbrahim Yıldırım, Mahir Ayabak, Uhud Kadir Işık, Mutlu Can Kılıç gibi...

 

Değerleriyle büyüyen bir gençlik, Türkiye'nin ve Samsun'un en büyük gücü olmaya devam edecek.

 

İşte bu nedenle, geçmişte medeniyetimizin dünyaya öncü olduğu gibi, bugün de 3. Bin yılın başında dünyaya öncü olacak Samsun'u ve Türkiye’yi oluşturmak için bugünden yarınlarımızı siz gençlerimizle birlikte planlıyoruz.

 

Biliyoruz ki, şehirlerin yarıştığı günümüzde sürdürülebilir bir gelişim gençlerimizden geçiyor.

 

Tarihin ilk çağlarından bugüne önemli bir merkez konumunda olan Samsun, bugün gençleri ile daha güçlü, gelecek adına daha umutlu.

 

Spor salonları, kültürel, sportif ve sanatsal aktiviteleri, kursları, eğitim merkezleri, sosyal etkinlikleri, proje atölyeleri ile daha bir çok özel çalışmayla Canik Belediyesi gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edecek.

 

Canik Belediyesi... Türkiye'nin gözbebeği....