Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyomu ( Hedefe Doğru)

05 Mayıs 2016 Perşembe 11:05

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Canik Sempozyumunun 6.sı Psikolojik Danışma ve Rehberlik (HEDEFE DOĞRU) olacaktır.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyomu ( Hedefe Doğru)
Etkinliğin Tarihi : 05 Mayıs 2016 Perşembe
Etkinliğin Saati : 09:00 / 14:00
Etkinliğin Yeri : Canik Kültür Merkezi

Değerli meslektaşlarımız,
Sizleri, Samsun Canik Belediyesi’nin öncülüğünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi’nin işbirliği ile 5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Samsun Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan Vl. Uluslararası Canik Sempozyumu’na davet etmekten onur duymaktayız. 
Sempozyumun ana teması “Hedefe Doğru” olarak belirlenmiştir. Tüm varlıklar içinde hedefi olan yegâne varlık insan olduğuna göre, insanın doğru var olması, öncelikle yaşam amaçlarını, yani hedefini doğru belirleyebilmesine bağlıdır.  Hedefler doğru belirlendikçe karar verme daha sağlıklı olacak, birey de sahip olduğu potansiyeline optimum düzeyde işlerlik kazandırmış ve kendini gerçekleştirme yolunda ilerleyişini gerçekleştirmiş olacağı dikkate alınarak kongrenin ana teması “Hedefe Doğru”   olarak belirlenmiştir.

“Bireyin hedef belirlemesinde, daha mutlu ve geleceğe güvenle bakma konusunda ufkunu geliştirmesine hizmet edeceği umulan”  tüm bilim alanları ile ilgili çalışmalar sempozyumda bildiri olarak sunulabilir. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, askeri, aile ve sosyal hizmet vb. birçok alanda, kısacası insanın bulunduğu her yerde Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetlerinin uygulama alanı olduğuna göre, insanı konu alan her alan çalışanını ve akademisyenini PDR meslek elemanlarıyla bilgilerini ve eyimlerini paylaşarak insanın gelişim ve kendini gerçekleştirmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Daha önceki kongre ve sempozyumlarda yaptığımız gibi, ulusal ve uluslararası alanda üst düzey bilim adamları ile bu görevi yerine getirmek için yine elimizden gelenin en iyisini yapacağız.
Bu kapsamda sempozyumda, davetli bildiriler, serbest bildiriler, poster sunumları, paneller ve çalışma gruplarına yer verilecektir.
Katılımcıların 01 Mart 2016 tarihine kadar Online Başvuru Formu'nu doldurarak, sözel veya poster bildiri özetlerini göndermeleri gerekmektedir. Kabul edilen bildirileri sahiplerinin bildiri tam metnini 30 Mart 2016 tarihine kadar da kongre sayfasında yer alan bildiri kriterlerine uygun olarak hedefedogrupdr@gmail.com elektronik posta adresine göndermeleri beklenmektedir. Sempozyum Bilim Kurulu tarafından yapılacak olan değerlendirmeler kongre internet sayfasında duyurulacaktır. Bildiriler kitap haline getirilecektir.

Başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgiler web (hedefedogrupdr@gmail.com , f/hedefedogruPDR ) sayfalarında yayınlanacaktır. Sempozyumla ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için bu adresini ziyaret ediniz. Tüm bilim insanını sempozyum temamız kapsamında bu sayfaları gözden geçirmeye davet ediyoruz.
Bu amaçla düzenlenecek olan bu sempozyum da sizleri aramızda görmekten ve Samsun’da ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Genel Koordinatör
Prof. Dr. Kurtman ERSANLİ