Canik'ten Soma İçin Dua Gecesi

20 Mayıs 2014 Salı 15:58

Canik Belediyesi, Manisanın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için Perşembe akşamı Eller Semaya, Dualar Somaya adı altında Soma İçin Dua Gecesi düzenliyor.

Canik'ten Soma İçin Dua Gecesi

Anlamlı bir etkinliğe daha imza atan Canik Belediyesi, Soma'daki madende hayatını kaybeden işçiler için Dua Gecesi düzenliyor. Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda 22 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00'da düzenlenecek olan ve Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk'ün de katılacağı 'Soma İçin Dua Gecesi'nde Kurra hafızları Kur'an-ı Kerim tilaveti sunacak ve Mevlid-i Şerif okuyacak. Başkan Osman Genç, tüm Samsunluları Dua Gecesi'ne davet etti.

'DERİNDEN ÜZÜLDÜK'

Canik Belediyesi olarak manevi konulara hassas ve duyarlı olduklarını belirten Başkan Osman Genç, "Soma'da meydana gelen maden faciası tüm Türkiye gibi bizi de derinden üzdü. Hükümetimiz orada gerekli çalışmaları zaten yapıyor. Biz de Canik Belediyesi olarak ne yapabilirizi düşünürken en azından orada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimiz için böyle bir dua gecesini düzenlemek istedik. Kurra hafızlarımız gelecek, yine İl Müftümüz aramızda olacak" dedi.

SAMSUNLULAR DAVETLİ

Anlamlı bir akşam olacağına inandığını dile getiren Başkan Genç, "En azından böyle bir dua gecesi ile orada hayatını kaybeden maden işçilerimizi hem anmış hem de dua etmiş olacağız. İnanıyorum ki halkımız böyle bir geceye geniş katılım gösterecektir. Tüm Samsun halkını Perşembe akşamı Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'na bekliyoruz" diye konuştu.

Canik'ten Soma İçin Dua Gecesi
Canik'ten Soma İçin Dua Gecesi