Canik'te Dolu Dolu Ramazan

12 Haziran 2014 Perşembe 16:24

Canikte Ramazan ayı bu yıl da dolu dolu kutlanacak. Adnan Menderes Demokrasi Meydanında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş aynı anda iftar açacak, düzenlenecek programlarla Ramazanın manevini iklimini yaşayacak.

Canik'te Dolu Dolu Ramazan

Canik Belediyesi, bu yıl da Ramazan ayı kapsamında dolu dolu bir program hazırladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda bu yıl ikincisi düzenlenen "Ramazan Günleri Etkinlikleri" hazırlıkları başladı. Vatandaşlar, eski Ramazan günlerinin manevi iklimini 28 Haziran - 27 Temmuz tarihleri arasında Canik'te yaşayacak. Her akşam binlerce insanın buluşacağı iftar sofrasının kurulacağı Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda Ramazan'a özel etkinlikler düzenlenecek.

GÖNÜLLER FETHOLACAK

Canik Belediyesi olarak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda geçen yıl ilkini gerçekleştirdikleri Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında bu yıl da dolu dolu bir program hazırladıklarını ifade eden Genç, "Bir Ramazan ayına daha kavuşuyor olmanın mutluluğunu birlikte yaşamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu yıl da Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda her akşam iftarımızı değerli halkımızla birlikte açacağız. Halkımız, her gün iftar vaktinde başlayacak etkinlikler kapsamında ilahiler, şiirler, ezgiler, ney dinletileri, kukla, Hacivat-Karagöz, illüzyon, stund-up, semazen gösterileri gibi etkinlikler Ramazan ayının o manevi havasını yaşayacak. Kur'an-ı Kerim ziyafetleri ise dinleyen gönülleri fethedecek. Ramazan ayını yine hep birlikte özüne uygun şekilde yaşayacağız" dedi.

MANEVİYAT DOLU GÜNLER

Ramazan ayının manevi ikliminin bu yıl da Canik'te en üst seviyede yaşanacağına inandığını belirten Başkan Genç, şunları söyledi: "Ramazan Günleri Etkinliklerimizde bizlere destek veren tüm dostlarımıza ve bu etkinliklerin gerçekleşmesinde özveri ile çalışan herkese tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bu vesile ile onbir ayın sultanı Ramazan ayının değerli hemşehrilerimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

Canik'te Dolu Dolu Ramazan
Canik'te Dolu Dolu Ramazan