Türkiye İçin Yeni Bir Başlangıç

01 Temmuz 2014 Salı 17:26

AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğanın adaylığının açıklandığı salonda tarihi ana tanıklık eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bir dönem artık kapandı, bundan sonra halktan bir Cumhurbaşkanı göreve gelecek, Cumhurbaşkanını cumhur seçecek dedi.

Türkiye İçin Yeni Bir Başlangıç

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Adaylığını değerlendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bugün ülkemiz için yeni bir başlangıcın heyecanını yaşıyoruz. Halka karşı devleti temsil edecek bir cumhurbaşkanı seçmiyoruz, halktan bir cumhurbaşkanı göreve gelecek. Milletimiz 12. Cumhurbaşkanlığına Genel Başkanımızı getirirse devletle milleti kucaklaştıran bir Cumhurbaşkanı seçilmiş olacak" dedi.

150 YİLLİK BİR DAVA

AK Parti'nin bu milletin kendisi olduğunu vurgulayan Genç, "Genel Başkanımızın kurduğu AK Parti 12 yıllık bir parti değildir, 150 yıllık bir davanın adıdır. Bu hareketin temelinde milletimizin binlerce yıllık şanlı tarihinden sökülüp gelen bir anlayış vardır. AK Parti, Selçuklu coğrafyasının, 4 kıtaya yayılan 600 yıllık Osmanlı Devleti’nin, 91 yıllık Cumhuriyetimizin birikimi üzerinde yükselmiş bir siyasi harekettir. Biz, Kurtuluş mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal'in, demokrasi bayrağını açan Menderes'in, milletin desteğiyle kalkınma hamlesi başlatan Özal'ın, vesayet yönetimine karşı milletin tercihiyle iktidara gelmeyi başaran Erbakan'ın takip ettikleri yolu izleyerek bugünlere gelmiş bir siyasi partiyiz. İşte Genel Başkanımız da bu hareketin lideridir" diye konuştu.

'YALNİZ BİRAKMAYACAĞİZ'

Erdoğan'ın halktan birisi olduğunu ifade eden Genç, şunları söyledi: "Genel başkanımız da milletin verdiği makamların bize milletimizin emaneti olduğunu göstermiştir. Onun içindir ki koltuğunu bırakarak yine milletimize hizmet için yeni bir görev almak üzere yola çıkmıştır. Arif Nihat Asya ne diyor 'Yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan...' Bu ülkenin güzel insanları her zaman AK Parti'nin ve O'nun liderinin arkasından yürüdü. Biz kendisini asla yalnız bırakmayacağız, inanıyorum ki milletimiz de bırakmayacaktır. Onun için mesuliyetiniz, mesuliyetimiz büyük. Çıkılan bu kutlu yolculuğun ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’miz için, insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Türkiye İçin Yeni Bir Başlangıç