İsrail Bir Terör Devletidir

18 Temmuz 2014 Cuma 16:51

Büyük Camide İsrail protestosuna katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İsrailin Filistine yönelik saldırılarına sert tepki göstererek, Terör devleti olan İsrailin yaptığı zulüm Hitlerin de ötesine geçmiştir. Bu terör hesapsız kalmayacak, bedeli er ya da geç ödenecektir dedi.

İsrail Bir Terör Devletidir

İşgalci olarak kurulduğu 1948 yılından itibaren Filistin'de adeta terör estiren İsrail'e Samsun'da en büyük tepki Canik Belediye Başkanı Osman Genç'ten geldi. Büyük Cami önünde düzenlenen İsrail protestosuna katılan Başkan Genç, mağdur insanlara karşı orantısız güç kullanarak günde 300 bin ton bomba yağdıran İsrail'e karşı dünyanın olduğu kadar Müslümanların da sessiz kaldığına işaret etti. Genç, "İsrail, Filistin'de terör estiriyor. Bu, bireysel terörün önüne geçerek devlet terörüne dönüştü” dedi.

'İSRAİL, HİTLER’İN DE ÖTESİNE GEÇTİ’

“İnsanlık nereye kadar sessiz kalacak?” diye soran Genç, “Bu katliamın en acı boyutundan biri de insanlığın bu katliama sessiz kalmasıdır. Dünyada İsrail'e karşı dik duran ve sesini yükselten tek lider Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İsrail her Ramazan ayında bu saldırıları yapıyor. 200'den fazla Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Çoğu çocuk ve kadın. İsrail yaptığı bu zulümle çocuk katilidir. Bir tarafta çocukların kanı akıtılıyor, diğer tarafta İsrail askerleri kutlama yapıyor. Bu nasıl insanlık? İsrail'in yaptıkları Hitler’in de ötesine geçmiştir. O annelerin çığlıkları elbette karşılıksız kalmaz. Başbakanımızın dediği gibi İsrail bunun bedelini ödeyecektir” diye konuştu.

‘İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR’

Filistin'de sadece insanların ölmediğini, insanlığın da öldüğünü dile getiren Genç, “Bu zulme tepkisiz kalanlar onların ortağıdır. Sessiz kalan Avrupa ülkelerinin, demokrasiden, insan haklarından bahseden gelişmiş ülkelerin ve insan hakları kuruluşlarının insanlık ve demokrasi adına söyledikleri sözlerin artık hiçbir geçerliliği kalmamıştır. Zalimlerin değil, mazlumların yanında olmaya, sesimizi her zaman yükseltmeye devam edeceğiz. İşgalci İsrail bir terör devletidir. İsrail son derece şımarık bir biçimde, uluslararası hukuku çiğneyerek bölgede devlet terörü estirmeye devam ediyor, bizim dışımızda bir tek ülke çıkıp dur diyemiyor” şeklinde konuştu.

‘ZULÜMLERE SESSİZ KALAMAYİZ’

Mısır’daki katliama sessiz kalmadıkları gibi Filistin’deki İsrail terörüne de sessiz kalamayacaklarını vurgulayan Genç, şunları söyledi: “Biz nasıl ki Mısır'daki kardeşlerimiz için susmadıksa şimdi de susmuyoruz ve susmayacağız. Çin’deki Uygur Türkleri’ne, İrak’ta, Myambar’da, Arakan’da zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulme sessiz kalanlar bunun hesabını nasıl verecek? Biz Allah'a inanan bir milletiz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Filistinli kardeşlerimiz asla yalnız değil. Başbakanımız, Uzun Adam olduğu sürece asla yalnız olmayacak. Allah Filistin'in ve tüm mazlumların yardımcısı olsun." 

İsrail Bir Terör Devletidir
İsrail Bir Terör Devletidir
İsrail Bir Terör Devletidir
İsrail Bir Terör Devletidir