İlçemizde Bayram Tedbirlerini Aldık

25 Temmuz 2014 Cuma 17:03

Canik Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı öncesinde her türlü tedbir alındı. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla bayram süresince nöbetçi ekipler görev yapacak.

İlçemizde Bayram Tedbirlerini Aldık

TEMİZLİK AKSAMAYACAK

Hazırlıklar çerçevesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler bayram süresince aralıksız görev başında olacaklar. Acil müdahale ekipleri bayram süresince hazır tutulacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı süresince görev yaparak ilçenin temiz kalmasını sağlayacak. Fen İşleri Müdürlüğü bayram süresince olabilecek aksaklıklara karşı tedbir amacıyla Acil Müdahale Ekibini bayram süresince hazır tutacak.

DENETİM ARTTİ

Zabıta Müdürlüğü ekipleri de çalışmalarını bayram süresince devam ettirecekler. Sayısı artırılacak olan zabıta ekipleri tarafından gıda satış yerleri bayram öncesi ve bayram süresince denetlenecek. Canik Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay, bayram nedeniyle tüm tedbirlerin alındığını belirterek, "Halkımızın rahat ve huzur içerisinde bayram yapmalarını temin için gerekli önlemleri aldık. Belediye çalışanlarımız her an görev başında olacaklar" dedi.

BAYRAM MESAİSİ

Ramazan Bayramı'nda artması beklenen nüfus dolayısıyla herkesin huzurlu ve rahat bir tatil geçirebilmesi için bütün birimlerin yoğun bir tempo içinde çalıştığını belirten Erbay, zabıtaların denetimlerini sıklaştıracağını ifade ederek, çöp sıkıntısı yaşanmaması için de Temizlik İşleri Birimi personelinin görev başında olacağını söyledi.   Vatandaşların Alo 153 ve 4445590 Nolu telefonları arayarak şikayet ve isteklerini bildirebileceğini de ifade eden Erbay, herkesin ailesi ve sevdikleriyle beraber mutlu bir bayram geçirmesini diledi.