Türkiye’de Öncü, Dünya’da Üçüncü

04 Ağustos 2014 Pazartesi 16:59

Canik Belediyesinin yeni logosu Çinde düzenlenen Hiiibrand Ödülleri Yarışmasında dünya üçüncüsü seçilerek bronz madalya kazandı. Başkan Osman Genç, Her alanda öncü olmanın onurunu yaşıyoruz dedi.

Türkiye’de Öncü, Dünya’da Üçüncü

Canik Belediyesi'nin Türkiye'nin Gözbebeği sloganıyla 2012 yılında belirlediği logosu 3. yılını kutlayan Hiiibrand Ödülleri Yarışması'nda 3. olarak bronz madalya kazandı. Marka tasarımını onurlandıran uluslararası bir ödül olan ve Çin'de düzenlenen Hiiibrand Ödülleri Yarışması'na katılan Canik Belediyesi logosunu, ABD, Almanya İngiltere ve Perulu 6 hakemden oluşan seçkin bir jüri topluluğu ödüle layık gördü. Ödülün belgesini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Seylan Başkan Genç’e teslim etti.

'ÖNCÜ BELEDİYEYİZ'

Logonun, dünya üçüncüsü olmasının kendilerini onurlandırdığını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Dünya çapında girişimlere, tasarım kuruluşlarına, tasarım şirketlerine, tasarımcılara ve öğrencilere açık olan Hiiibrand ödülleri, onların en iyi kimliklerini, logo ve tasarım çalışma paketlerini bir araya getirmektedir. Böyle ciddi bir yarışmada belediyemizin logosunun ödül alması bizleri mutlu etmiştir. Canik Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerin yanında logomuzla da öncü olmanın onurunu yaşıyoruz" dedi.

'GELİŞİMİ YANSİTİYOR'

Çağdaş çizgilerinin yanında Canik'in tarihini, kültürünü ve değişimini yansıtan bir logoya sahip olduklarını belirten Genç, "Canik'in tarihi ve kültürel değerlerini ortaya çıkaran, aynı zamanda da bu değerleri günümüze uyarlayan, misyonumuza ve vizyonumuza uygun bir logoya sahibiz. Logomuz, "Türkiye'nin Gözbebeği" sloganının yanısıra sahip olduğu renk ve çizgilerle ilçemizdeki değişim ve gelişimi de anlatmaktadır. Bu vesileyle logomuzun oluşmasında büyük katkısı olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Seylan'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'CANİK'İN YENİ YÜZÜ'

Doç. Dr. Ali Seylan tarafından çizilen ve Canik Belediyesi'nin yeni yüzü olan logo, Canik'teki değişim ve gelişimi yansıtıyor. Sahip olduğu mavi renkle Karadeniz ve gökyüzünü yansıtan, aynı zamanda özgür bir geleceğe, açık bir ufka da vurgu yapıyor. "C" harfiyle Canik Belediyesi'ni anlatan logo, dönüşüm işaretiyle de geçmiş, gelecek, dönüşüm, gelişim, ilerleme, çeşitlilik gibi anlamlar ifade ediyor.

Türkiye’de Öncü, Dünya’da Üçüncü
Türkiye’de Öncü, Dünya’da Üçüncü
Türkiye’de Öncü, Dünya’da Üçüncü