Başkanımızdan 13. Yıl ve Dünya Rabia Günü Açıklaması

13 Ağustos 2014 Çarşamba 18:21

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisinin Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Başkanımızdan 13. Yıl ve Dünya Rabia Günü Açıklaması

AK Parti'nin kuruluş yıldönümü ve Dünya Rabia Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.  "Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 yıl önce kurulan AK Parti 150 yıllık bir davanın adıdır. AK Parti milletin partisidir. 'Her şey Türkiye için' sloganı ile kurulan AK Parti, Başbakanımız önderliğinde mazlumun yanında, zalime karşı dik bir duruş sergilemiştir. AK Parti aradan geçen 13 yıl boyunca ekonomiden sağlık hizmetlerine, eğitimden dış politikaya kadar her konuda milletimizin başını öne eğdirmeden, sadece milletimizden aldığı güçle hareket etmiştir" dedi.

AK PARTİ MİLLETLE KUCAKLAŞTİ

AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne kadar, Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır şekilde başarısını her seçimde yükselterek milletle kucaklaşmayı bildiğine işaret eden Genç, "AK Parti, toplum olarak geleceğimize güven ve huzurla bakabilmemizin en güçlü teminatıdır. Partimizin 13. kuruluş yıl dönümünü kutlarken, desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Aziz Milletimize, teşkilat kademelerimizde görev yapan bütün parti mensuplarımıza teşekkür ediyor, 13. kuruluş yıl dönümümüzün ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum" açıklamasını yaptı.

RABİA ÖZGÜRLÜĞÜN SEMBOLÜ

Dünya Rabia Günü nedeniyle de açıklama yapan Genç, "Rabia işareti Mısır'da demokrasiye yapılan saldırı sonucu doğmuştur ancak Rabia özgürlüğün sembolüdür. Unutmayalım, 14 Ağustos'ta Rabia Meydanı'nda sadece darbe karşıtı Mısırlılar'a değil, insan vicdanına kurşun sıkıldı. 14 Ağustos'ta sadece Mısır'ın seçilmiş hükümeti değil, insanlığın evrensel değerleri saldırıya uğradı. 14 Ağustos'ta sadece Mısırlılar'ın değil, bölge halklarının demokrasi rüyası tanklar altında ezildi. Demokrasiyi hatırlatması açısından Dünya Rabia Günü çok önemli ve anlamlıdır" dedi.

Başkanımızdan 13. Yıl ve Dünya Rabia Günü Açıklaması