Ckm, Samsun'un Merkezi

17 Ağustos 2014 Pazar 15:29

Canik Kültür Merkezi (CKM), ev sahipliği yaptığı düğün ve toplantıların yanısıra ağırladığı ziyaretçi sayısı ile Samsunun merkezi haline geldi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yaptığımız eserlerle ilçemizi Samsunun merkezi haline getirdik dedi.

Ckm, Samsun'un Merkezi

Canik Belediyesi tarafından yapılan Canik Kültür Merkezi, Samsun'un en işlevsel merkezi haline geldi. Sahip olduğu iki salonla her gün mutlu yuvaların oluştuğu düğün organizasyonlarının düzenlendiği CKM, 630 kişi kapasiteli Samsun'un en büyük konferans salonu olan Necip Fazıl Kısakürek Salonu ile de toplantılara ev sahipliği yapıyor. İşlevselliği, modernliği ve kapasitesi nedeniyle büyük ilgi gören Canik Kültür Merkezi, son bir yılda 700 bine yakın insanı ağırladı.

EN AKTİF MERKEZ

Canik Kültür Merkezi'nin sadece ilçenin değil, Samsun'un büyük bir ihtiyacını giderdiğini belirten başkan Osman Genç, "Canik Kültür Merkezi Samsun'un en aktif merkezi. Konferans salonu, çok amaçlı salonlar, sinema salonları ile Karadeniz'de örneği bulunmayan bir merkez. Baktığımızda son bir yılda 700 bin insanımız Canik Kültür Merkezi'nin kapısından içeri girmiş. Bu da demek oluyor ki CKM Samsun'un merkezi konumunda. Şehrimize böyle bir eser kazandırdığımız için mutluyuz" dedi.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE KATKİ

CKM'nin önemli etkinliklere ev sahipliği yaptığını da vurgulayan Başkan Genç, "Bugün çocuklarımız orada okul etkinliklerini düzenleyebiliyor, insanlarımız düğünlerini, toplantılarını yapabiliyor. Burada çok önemli ulusal ve uluslararası panel, konferans, sempozyumlar düzenleniyor. Canik Kültür Merkezimiz, Samsun'un kültürel noktadaki derinliğinin artmasına da büyük katkıda bulunmaktadır" diye konuştu.

Ckm, Samsun'un Merkezi
Ckm, Samsun'un Merkezi
Ckm, Samsun'un Merkezi
Ckm, Samsun'un Merkezi