Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor

30 Eylül 2014 Salı 17:26

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kadınlarımızın eğitimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek bayanlarımızı daha aktif hale getirmeye çalışıyoruz. Canikte kadınlar geleceğe güvenle bakıyor dedi.

Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor

İlçede ailenin temel taşı olan kadınlara yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde yer alan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'ni çok önemsediklerini söyledi. Kadınların her zaman öncelikleri olduğunu ifade eden Genç, "Geleceğimizi bırakacağımız çocuk ve gençlerimizin anneleri olan kadınlarımızın eğitimi, meslek sahibi olması, sağlıkları ve kendilerini geliştirmesi bizim için çok önemli. Kadınlarımızın eğitimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek bayanlarımızı daha aktif hale getirmeye çalışıyoruz" dedi.

7’DEN 70’E MUTLU BİR CANİK

Kadınların eğitim ve refah düzeyinin toplumun zenginliğini ve geleceğini yansıttığının bilinciyle kadının toplumdaki saygınlığını korumak, onlara sosyal ve kültürel zenginlik katmak amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini belirten Genç, "Biz şuna inanıyoruz; bir kadını eğitmek, bir aileyi, bir toplumu, bir milleti eğitmek demektir. Toplumun en değerli varlıkları olan kadınların sosyalleşmeleri, toplumsal dinamiklere ayak uydurmaları ve kültürel zenginliklerini artırmaları için onlara özel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Bütün çabamız, kadınlarıyla, çocuklarıyla7’den 70’e mutlu, müreffeh ve sağlıklı bir toplum, sürekli değişen ve sürekli gelişen bir Canik’tir. Canik'te kadınlar geleceğe güvenle bakıyor" diye konuştu.

KADİNLARA ÖZEL YATİRİM

Kültürel ve sosyal yatırımlarda Canik'i ilk sıralara taşıdıklarını dile getiren Genç, şunları söyledi: "Tamamıyla hanımlara yönelik inşa edilen 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, kadınların karşılaştıkları sorunların çözümü için çalışmaların yanısıra kadınların toplumsal konumlarını güçlendirici faaliyetlerde bulunuyor ve kadınları hakları konusunda bilgilendiriyor. Her katı 250 metrekare olmak üzere 5 katlı olarak açılan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde; aerobik ve step salonları, sauna, psikolog, çocuk eğitimci odaları, idareci odaları, toplantı salonları, çocuk oyun alanları, kuaför, cilt bakımı, eğitim alanları ile hanımların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri lokal bulunmakta. Bu proje ile zamanlarının çoğunu evde geçiren ve hiçbir sosyal hayatı olmayan kadınların sosyalleşmesini ve kendi özgüvenlerini kazanmasını sağladık. 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezimizden günde 300'den fazla bayan yararlanmakta. Ayrıca kadınlarımıza yönelik Hacı İsmail Mahallemizde de Aile Okulu ve Eğitim Merkezi açtık."

Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor
Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor
Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor
Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor
Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor
Canik'te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor