Canik'ten ' Vergi Affı ' Çağrısı

23 Ekim 2014 Perşembe 16:25

Bazı kamu alacaklarıyla ilgili olarak yeni çıkan Torba Yasanın ardından vergi faiz affından yararlanmak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerekiyor. Yeni çıkan yasayla; emlak vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve emlak vergisi üzerinden hesaplanan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payıyla buna bağlı gecikme zammına yönelik borçları yapılandırma imkanı getirildi.

Canik'ten ' Vergi Affı ' Çağrısı

BAŞVURULAR BELEDİYEYE

6552 Sayılı Kanun kapsamında getirilen yasa gereği geniş düzeyli vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin, emlak-Çevre Temizlik Vergisi ile Canik Belediyesi'ne borcu bulunan vatandaşların başvuru işlemleri devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde TBMM tarafından kabul edilerek Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe giren 6552 Sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanmak isteyen mükellefler, başvurularını Canik Belediyesi veznelerine yapabiliyor.

SON GÜN 1 ARALİK

1 Aralık tarihine kadar devam edecek başvurularda mükellefler, ilgili kanun kapsamında Canik Belediyesi'ne Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi nedeniyle taksitlendirme imkanından yararlanabilecekler. Canik Belediyesi'ne başta emlak olmak üzere çevre temizlik borcu olanlar 1 Aralık 2014'e kadar başvurması halinde borçlarını taksitle ödeyebilecekleri, peşin ödeme yapmak isteyenlerin ise avantajlı indirim imkanından faydalanabilecekleri bildirildi. 1 Aralık tarihinden sonra yapılacak başvurular ise af kapsamında değerlendirilmeyecek.

BU FİRSATİ KAÇİRMAYİN

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, torba yasada çıkan geniş düzeyli vergi affından faydalanmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Genç, hükümetin çıkardığı torba yasadaki affın borçlular için önemli bir imkan olduğuna dikkat çekerek, başvuru süresinde Canik Belediyesi'ne müracaat edilmesini, zamanında başvurmayanların aftan faydalanamayacağını dile getirdi.

Canik'ten ' Vergi Affı ' Çağrısı
Canik'ten ' Vergi Affı ' Çağrısı
Canik'ten ' Vergi Affı ' Çağrısı