Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız

16 Kasım 2014 Pazar 15:44

AK Parti Canik İlçe Teşkilatının 3. Olağan Genel Kurulunda seçime tek listeyle giren Ercan Eler yeni Başkan seçildi. Başkan Osman Genç, teşkilat ve belediye olarak uyumlu bir çalışma sergilediklerini belirterek, Bu bir bayrak yarışıdır. El birliğiyle bu bayrağı daha yukarıya taşıyacağız dediv

Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız

AK Parti Canik İlçe Teşkilatı 3. Olağan Genel Kurulu Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. Eski Başkan Yılmaz Hocaolu'nun yeniden aday olmadığı ve sadece Ercan Eler'in aday olduğu tek listeli seçime AK Parti Milletvekili Tülay Bakır, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti eski Milletvekilleri Fatih Öztürk, Birnur Şahinoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, eski İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, İl-İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve delegeler katıldı.

VEDA DEĞİL, BAŞLANGİÇ

Kongrede konuşan AK Parti eski İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, "İlçemizde 6,5 yıllık görev süresi içerisinde Belediye Başkanımızla uyumlu bir çalışma sergiledik. Belediyemizin ve partimizin icraatlarını elimizden geldiğince vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Bu bir veda değil, bir başlangıçtır, yeni bir açılıştır. Bu zamana kadar çalışmalarımıza destek olan ve özverili bir şekilde çalışan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

'UYUM İÇERİSİNDE ÇALİŞTİK'

AK Parti'nin 150 yıllık bir davanın adı olduğunu belirten Başkan Osman Genç de, "AK Parti, Selçuklu coğrafyasının, 4 kıtaya yayılan 600 yıllık Osmanlı Devleti'nin, 91 yıllık Cumhuriyetimizin birikimi üzerinde yükselmiş bir siyasi harekettir. Hepimiz büyük bir çınarı oluşturuyoruz. Bugüne kadar Başta değerli Başkanımız Yılmaz Hocaoğlu olmak üzere teşkilatımızla AK Parti'nin vizyon ve misyonuna yakışır şekilde hep uyum içerisinde çalıştık. Önemli başarılar elde ettik. Yine gece gündüz çalışacağız, örnek olacağız" diye konuştu.

'BU BİR BAYRAK YARİŞİDİR'

Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarının devam edeceğine işaret eden Başkan Genç, "Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı hep birlikte daha yukarıya taşımak için uyumlu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki göreve yeni gelecek yönetim bu görevi layıkıyla yerine getirecek kişilerden oluşmaktadır. Bu zamana kadar gösterdiği başarılı çalışmalardan dolayı Yılmaz Hocaoğlu kardeşime teşekkür ediyor, bu kongremizin ve yeni yönetimimizin partimize, ilçemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

'EN AZ 7 MİLLETVEKİLİ'

AK Parti Milletvekili Tülay Bakır, "Canik her zaman bizim gurur duyduğumuz bir ilçemiz. Ben Canik'i çok önemsiyorum. İnanıyorum ki yeni yönetimimiz de burada güzel çalışmalara imza atacaktır. Yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum" derken, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ise, şunları söyledi: "Her seçim önemli ama Anayasanın değiştirilmesi bakamından 2015 seçimleri bir başka önem taşıyor. Bunun için gayret gösterip, en az 7 milletvekilini çıkarmamız lazım. Değerli Başkanımız Yılmaz Hocaoğlu'na Partimize verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Yolu açık olsun,"

ERCAN ELER YENİ BAŞKAN

Kongreye tek listeyle giren Ercan Eler de, yaptığı konuşmada, "Aynı azim ve kararlılıkla Yılmaz Hocaoğlu Başkanımızdan devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Yılmaz Başkanımıza bu zamana kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Allah bizi utandırmasın" dedi. Konuşmaların ardından İl Başkanı Fuat Köktaş, partiye verdiği hizmetlerden dolayı Hocaoğlu'na tablo hediye etti. Yapılan seçimde delegelerin oylarının tamamını alan Ercan Eler, AK Parti Canik İlçe Başkanı seçildi.

 

Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız
Bayrağı Daha Yukarı Taşıyacağız