Genç, Engelsiz Yaşam Fuarı Verimli Geçti

07 Aralık 2014 Pazar 16:13

İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezinde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarının oldukça verimli geçtiğini söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini istişare etme fırsatı bulduk. Fuarda edindiğimiz bilgiler bundan sonra yapacağımız projelerde bize ışık tutacak dedi.

Genç, Engelsiz Yaşam Fuarı Verimli Geçti

FUAR, PROJELERİMİZE İŞİK TUTACAK

4-7 Aralık tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Engelsiz Yaşam Fuarı” sona erdi. Fuarda Canik Belediyesi’nin Anadolu’yu temsil eden tek belediye olması dikkat çekerken, bu durum engelli vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Özellikle Canik Belediyesi tarafından yapılacak olan Engelsiz Kafe projesi büyük ilgi gördü. Fuar sürecini değerlendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bu fuarda Canik Belediyesi olarak bir çok izlenimler edindik. Fuar, bizler açısından oldukça verimli geçti. Edindiğimiz bilgiler bundan sonra yapacağımız projelerde bize ışık tutacak” dedi.

ENGELLİ VATANDAŞLARİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Başkan Genç, “Fuar alanında engelli vatandaşlarımızla sürekli bir arada olduk. Engelli sorunları ve çözüm önerileri noktasında fikir alış verişlerinde bulunduk. Oldukça ilginç ve dikkat çekici fikirler ortaya çıktı. Canik Belediyesi olarak bu fikirleri çok önemsiyoruz. Bu fuara katılış amaçlarımızdan biri de bu izlenimleri edinmekti. Yerel yöneticiler olarak engelli kardeşlerimiz bizden nasıl hizmetler bekliyor, bizler bu hizmetleri gerçekleştirirken neleri eksik yapıyoruz. İşte tüm bu soruların cevabını burada bulduk. İnşallah bundan sonra hizmetlerimizi bu doğrultuda gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

DİĞER BELEDİYELERE DE TAVSİYE EDERİM

Fuara Anadolu’dan Canik Belediyesi harici başka bir belediyenin katılmamasını büyük bir eksiklik olarak gören Başkan Genç, “ Bu fuar bizler kadar eminim diğer belediyelerimize de oldukça fayda sağlayacak bir fuardı. Çünkü engelli şehirlerde yaşıyoruz. Engelli kardeşlerimiz sürekli engelli şehirlerle mücadele halinde. Şehirleri engelsiz yapabilirsek zaten herkes için engelsiz bir yaşam söz konusu olacaktır. Bu açıdan diğer belediyelerin bu tür organizasyonlarda yer almasını bundan sonraki süreçlerde tavsiye ediyorum. Çünkü bilmediğimiz, görmediğimiz bir çok sorun var. Canik Belediyesi olarak engelsiz şehirlerin inşasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Genç, Engelsiz Yaşam Fuarı Verimli Geçti
Genç, Engelsiz Yaşam Fuarı Verimli Geçti
Genç, Engelsiz Yaşam Fuarı Verimli Geçti
Genç, Engelsiz Yaşam Fuarı Verimli Geçti