Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi

18 Şubat 2015 Çarşamba 17:21

Samsunu etkisi alan yoğun kar yağışı nedeniyle bölgede incelemelerde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocuklarla kar topu oynadı

Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi

Canik belediye Başkanı Osman Genç, çocuklarla kar topu oynadı. Yoğun kar yağışı sırasında köylerde ve mahallelerde incelemelerde bulunan Başkan Osman Genç, köylerden dönerken bir grup çocuk tarafından kar topu oynamaya çağrıldı. Aracından inen ve miniklerin sevgi gösterileriyle karşılaşan Başkan Genç, önce çocuklarla sohbet etti, ardından onlarla kar topu oynadı.

‘EN MUTLU OLDUĞUM ANLAR’

Çocukların dünyanın en değerli varlıkları olduğuna işaret eden Başkan Genç, “En mutlu olduğum anlar geleceğimiz olan çocuklarla birlikte vakit geçirdiğim anlardır. Onlarla birlikteyken hem geleceğimizi görüyorum hem de onların dünyaya bakış açılarını görerek, isteklerini, arzularını yakından öğrenme imkanı buluyorum. Çocuklarımızla oynadığım kar topunun, onlarla birlikte geçirdiğimiz vaktin yerini hiç bir şey tutamız. Bütün amacımız onlara çok daha güzel bir şehir ve ülke bırakmak” dedi.

CANİK’TE KAR SEFERBERLİĞİ

Öte yandan, Samsun'da iki gündür yağan karın ardından Canik Belediyesi Fen İşleri ekipleri, karla kaplı yollarda ilk etapta tuzlama çalışması yaptı. Yollarda buzlanmayı önleyen ekipler, karla kaplı yolları dozer ve kepçelerle açarak, ilçe halkının kardan etkilenmesini minimuma indirdi. İlçe genelinde 24 saat kesintisiz çalışan ekipler, başta dolmuş güzergahları olmak üzere ana arterlerde ve ara sokaklarda kar temizliği yaparak buzlanmayı önledi. Dozer ve kepçeler yolları açarken, yaya ekipler de kaldırımları temizledi. Kar temizleme çalışmalarının anında yapılması vatandaşları da memnun etti.

EKİPLER HAZİR BEKLİYOR

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek, halkın sıkıntı çekmemesi için çalışmaların, kar yoğunluğu normale dönene kadar süreceğini söyledi. Özellikle minibüs güzergahları ve işlek caddelerde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Genç, "Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren deneyimli ekiplerimiz tuzlama ve yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüler. Ekiplerimiz tüm hazırlıklarını tamamlamış bir şekilde, görevinin başında her an hazır bir şekilde beklemektedir" dedi.

Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi
Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi
Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi
Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi
Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi
Başkan Genç’in Çocuklarla Kar Keyfi