Başkanımıza Almanya İçin Önemli Görev

25 Şubat 2015 Çarşamba 17:59

AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Almanyaya gidiyor. Bağcılar Belediye Başkanı ile birlikte Almanya programına katılan iki ilçe belediye başkanından biri olan Başkan Genç, burada biraraya geleceği gurbetçi vatandaşlara 2023, 2071, hatta 2099 vizyonunu anlatacak.

Başkanımıza Almanya İçin Önemli Görev

2023, 2071 VE 2099 VİZYONUNU ANLATACAK

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Genel Merkezi tarafından organize edilen yurt dışı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çalışma ve ziyaret programı kapsamında Almanya’ya gidiyor. Almanya’ya giden iki ilçe belediye başkanından biri olan ve üç günlük program boyunca gurbetçilerle buluşacak olan Başkan Genç, “Genel merkezimizin bize böyle önemli bir programda görevlendirmesi bizim için onurdur. Orada gurbetçi vatandaşlarımıza 2023, 2053, 2071, hatta bizim ortaya koyduğumuz 2099 hedeflerini anlatacağız” dedi.

ESNAFLARLA BİRARAYA GELECEK

Cuma günü Almanya’ya gidecek olan Başkan Genç, aynı gün Almanya’nın Ruhr Bölgesi Essen şehrinde Cuma namazının ardından vatandaşlarla sohbet edecek ve esnaf ziyareti gerçekleştirecek. Akşam ise sivil toplum örgütleri ve işadamları ile biraraya gelecek olan Genç, Cumartesi günü de Dortmund’da Uetd ofisinin misafiri olacak. Daha sonra STK’ları ziyaret edecek olan Genç, halka açık toplantıya katılacak ve Dortmund Spor Kulüpleri Federasyonu temsilcileri ile de görüşecek.

SAMSUNLU HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞACAK

Başkan Genç’in Almanya’daki Pazar programı da yoğun. Almanya’nın Bielefeld Bölgesi’ne geçecek olan Genç, Bielefeld Üniversitesi ve Kütüphanesi’ni ziyaret edecek. Vatan Camii’nde öğle namazının ardından vatandaşlarla kucaklaşacak ve sohbet edecek olan Başkan Genç, Bad Lippspringe Futbol Turnuvası’nda sporcularla biraraya gelecek. Darülacize ziyaretinde yaşlılarla buluşacak olan Başkan Genç, akşam ise Samsunlu hemşehrileriyle biraraya gelerek sohbet edecek. Başkan Genç, Pazartesi günü Samsun’a dönecek.

 

GENEL MERKEZİN GÖREV VERMESİ ONUR VERİCİ

Almanya programı hakkında konuşan Başkan Genç, “Ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları için çok önemli bir seçimin daha arifesindeyiz. Elbette amacımız, şanlı tarihimizdeki gibi tüm dünyaya adaleti taşıyan, mazlumun yanında, zalimin karşısında yer alan Yeni Türkiye idealini gerçekleştirmek. Böylesi önemli bir seçim öncesi AK Parti Genel Merkezimizin bize yurt dışı gibi önemli bir programda görev vermesi bizim için onur vericidir” dedi.

DEĞERLERİMİZLE YÜKSELEN BİR TÜRKİYE

Yeni Türkiye’nin daha demokratik, halkın sözünün geçtiği, değerleriyle birlikte yükselen bir Türkiye olacağını dile getiren Başkan Osman Genç, “AK Parti’nin en büyük hedefi, geleceğimiz için milli ve manevi değerlerimizin bilincinde olan bir gençliktir. Biz ülkemiz dışındaki gurbetçi vatandaşlarımızın, özellikle de gençlerimizin milli-manevi değerlerimizden uzak olmaması için çalışıyoruz. Bu bakımdan bu çalışmayı çok önemli buluyorum. Bu çalışma, AK Parti’nin sadece Türkiye’deki vatandaşlarımızla değil, tüm dünyadaki vatandaşlarımızla da ilgilendiğinin bir göstergesidir” diye konuştu.

AK PARTİ’YE İHTİYAÇ VAR

Artık Yeni bir Türkiye olduğunu ve yeni Türkiye'de daha çok birlikteliğe ihtiyaç olduğunu belirten Genç, “Türk Milletini 2023, 2053 ve 2071, hatta bizim ortaya koyduğumuz 2099  hedeflerine ulaştırabilmek için 7 Haziran seçimlerinin önemini gurbetçi vatandaşlarımıza anlatacağız. 2023 yolunda Türkiye'nin yapması gereken en önemli şey, Anayasa'nın değişimidir. Yeni Türkiye için yeni bir anayasaya, yeni bir sosyal mutabakat sözleşmesine ihtiyaç var. Dolayısıyla bu ülkenin AK Parti'ye ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Başkanımıza Almanya İçin Önemli Görev