Canik'ten Vergi Uyarısı

26 Mayıs 2015 Salı 13:27

Canik Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Abdurrahmanoğlu, ilk taksiti için ödeme süresi 31 Mayısta sona erecek olan Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV), Emlak Vergisi ve Reklam Vergisinin ödenmesi konusunda vatandaşları uyardı.

Canik'ten Vergi Uyarısı

Başkan Yardımcısı Hamza Abdurrahmanoğlu, yaptığı açıklamada, Samsun'da, ÇTV, Emlak Vergisi ve Reklam Vergisi'nin ilk taksiti için ödeme süresinin 31 Mayıs'ta sona erdiğini bildirdi. İlçe halkından vergilerini zamanında yatırmalarını isteyen Abdurrahmanoğlu, "Ödenen vergiler ilçemize hizmet olarak dönüyor. Vergiler ne kadar düzenli ve zamanında ödenirse belediyemiz de bir o kadar iyi hizmet yapar. Çünkü geliri olmayan bir belediyenin hizmet üretmesi mümkün değildir" dedi.

VEZNELER HAFTA SONU AÇİK

Vatandaşlardan isteklerinin vergilerini ödemeleri olduğunu ifade eden Abdurrahmanoğlu, "Ayrıca son günlerde yoğunluk yaşanmaması ve ödemelerin daha rahat yapılabilmesi için vergi ödeme işlemi son ana bırakılmamalı. Halkımız vergilerini zamanında ödemeleri halinde hiç bir sıkıntı yaşamıyor. Belediyede bulunan veznelerimiz hafta sonu açık olacak” diye konuştu.

'VERGİ HİZMET DEMEK'

Canik'in her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe konumunda olduğuna da dikkati çeken Abdurrahmanoğlu, "Buna bağlı olarak konut sayımızda her geçen gün artış gözleniyor. Halkımız, mahallelerine ve evlerinin önüne yapılan hizmetlerin belediyeye ödedikleri vergilerle olduğunu bilmeli. Bu da toplumumuzda vergi bilincinin yerleşmesiyle olacaktır" şeklinde konuştu.

Canik'ten Vergi Uyarısı
Canik'ten Vergi Uyarısı
Canik'ten Vergi Uyarısı
Canik'ten Vergi Uyarısı