Genç'ten 27 Mayıs Mesajı

26 Mayıs 2015 Salı 19:09

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, demokraside, Menderes ile çıraklık, Turgut Özal ile kalfalık dönemini yaşayan Türk milletinin, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ustalık dönemine eriştiğini dile getirdi.

Genç'ten 27 Mayıs Mesajı
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 27 Mayıs 1960 darbesinin 55. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. 27 Mayıs askeri darbesinin, Türk demokrasisi ve milleti açısından tarihte kara bir leke olmaya devam edeceğini belirtenGenç, demokraside, Menderes ile "çıraklık", Turgut Özal ile "kalfalık" dönemini yaşayan Türk milletinin, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile "ustalık" dönemine eriştiğini söyledi. Genç, "Hükumetimizi ve 'milletin adamı' Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Aziz Menderes'in akıbetiyle tehdit edenler, 7 Haziran seçimlerinde milletimizden bir kez daha gerekli dersi alacaktır" dedi.
 
MİLLET İRADESİNE YAPİLAN DARBE
Askeri darbelerin, muhtıraların Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne karşı yapıldığını ve bu darbelerle millet iradesinin hiçe sayıldığını, darbelerin ardında vesayet sisteminin amaçlandığını ifade eden Genç, şunları söyledi: "Darbenin üzerinden 55 yıl geçti. 27 Mayıs 1960 darbesi nereden bakarsanız bakın, millet iradesine karşı yapılmış bir müdahaledir. Böylesi tarihi olaylardan çıkardığımız derslerle demokrasimizi geliştirmek, kurumsallaştırmak ve iyi işleyen bir sistem haline getirmek temel özlemimiz ve amacımız olmalıdır. Bu vesile ile Merhum Adnan Menderes ve diğer demokrasi şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."