Canik'ten Taziye Evi

26 Temmuz 2015 Pazar 14:18

Canik Belediyesi, cenazesi olan vatandaşlara ücretsiz olarak Taziye Evi hizmeti vermeye başladı. Başkan Osman Genç, Vatandaşlarımızın sadece iyi günlerinde değil, kötü günlerinde de yanlarında oluyoruz dedi.

Canik'ten Taziye Evi

Canik Belediyesi bünyesinde hizmet veren 'Taziye Evi', taziye ekibi, vatandaşların acılı günlerinde de yanlarında olarak, acılı ailelere yardımcı oluyor. Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kısa sürede kurulabilen Taziye Evi'nde ailelere, belediye olarak acılı ailelerin yanlarında olunduğu hissettirilirken, masa, sandalye ve diğer malzemelerin yanında taziye evine giden taziye ekibi, cenazesi olan ailelere manevi destek oluyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Belediye hizmetlerine bir yenisini daha eklediklerini belirten Başkan Osman Genç, "Cenazelerde özellikle kötü hava koşullarında oluşan sıkıntıları önlemek, acılı günlerinde vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla yağmur geçirmeyen Taziye Evi yaptık. Bu sayede cenaze sahipleri, taziyeye gelen eş ve dostlarını burada ağırlayabilecek. İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde cenaze hizmetleri ve sağlık hizmetleri bakımından böyle bir çadırın olması gerekiyordu. İlgili arkadaşlarımız gerekli araştırmalarını yaptılar ve bu Taziye Evi'ni ilçemize kazandırdık" dedi.

'KÖTÜ GÜNDE DE HALKİMİZİN YANİNDAYİZ'

Taziye kültürünün geçmişten gelen bir gelenek olduğunu belirten Başkan Genç, "Vatandaşımızın sadece iyi günlerinde değil kötü günlerinde de yanlarında olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Taziye kültürü bize geçmişten gelen bir geleneğimiz, bunun devam etmesi de bizim için son derece önemli. Toplumun kaynaşması, birleşmesi, komşuluk, akrabalık ilişkilerinin daha da yoğunlaşması adına önemli bir hizmet. Canik Belediyesi olarak bunu sosyal bir proje, sosyal bir hizmet olarak görüyoruz" diye konuştu.

 

 

Canik'ten Taziye Evi
Canik'ten Taziye Evi
Canik'ten Taziye Evi
Canik'ten Taziye Evi
Canik'ten Taziye Evi