Canik'te Ücretsiz İnternet'e Devam

28 Temmuz 2015 Salı 18:24

Samsunda bir ilki gerçekleştirerek bir eğitim projesi olarak Canik Belediyesi tarafından hizmete sunulan, ancak daha sonra Kaymakamlık tarafından vericileri sökülen Ücretsiz İnternet Projesi, ilçe halkına hizmet vermeye devam ediyor

Canik'te Ücretsiz İnternet'e Devam

Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve daha önce Kaymakamlık tarafından vericileri sökülerek engellenen Ücretsiz İnternet, ilçede hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşların kolayca internet erişimi yapabilmeleri ve özellikle öğrencilerin yararlanması amacıyla hizmete sunulan Ücretsiz İnternet, ilçe halkının da büyük ilgisini görüyor. Caniklilerin ve ilçeyi ziyaret eden herkesin internete ücretsiz ve sınırsız bir şekilde bağlanabildiği sistem sayesinde, öğrenciler ödevlerini de daha kolay yapma imkanı buluyor.

E-DÖNÜŞÜM'E KATKİ

İnternetin sonsuz bir bilgi kaynağı ve günümüzde artık vazgeçilmezler arasında olduğunu vurgulayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yaşadığımız 21. yüzyılın bilgi çağı. Biz de vatandaşlarımızın her ortamda bilgiye ulaşmalarını sağlamak amacıyla ilçemizde ücretsiz internet hizmeti sunuyoruz. Ayrıca Ücretsiz İnternet Projesi ile Türkiye'nin e-dönüşüm sürecine katkıda da bulunuyoruz. Vatandaşlarımız sadece kendilerine özel şifre ile rahatlıkla ve tamamen güvenli şekilde internete girebiliyor" dedi.

ÖĞRENCİLERE KOLAYLİK

Ücretsiz İnternet'in Samsun'da bir ilk olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Ücretsiz internet özellikle öğrencilerimiz için önem taşıyor. Çünkü artık internet doğru kullanıldığında eğitimin bir parçası haline geldi. Çocuklarımızın, çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojiden en iyi şekilde yararlanmaları için çalışıyoruz. Öğrencilerimiz araştırmalarını, ödevlerini rahatlıkla yapabiliyor. Bu bakımdan ücretsiz internet oldukça önemsediğimiz bir eğitim projesidir. Çocuklarımız artık eğitim çalışmaları için internet kafeleri dolaşmak zorunda kalmıyor" diye konuştu.

Canik'te Ücretsiz İnternet'e Devam
Canik'te Ücretsiz İnternet'e Devam
Canik'te Ücretsiz İnternet'e Devam