Türkiye’miz Artık Çok Daha Demokratik

11 Eylül 2015 Cuma 16:41

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiyemiz artık çok daha özgür, çok daha demokratik. AK Parti olarak biz daima millet iradesinden yana olduk. Sandığa güvendik, halkımıza inandık dedi.

Türkiye’miz Artık Çok Daha Demokratik

Demokrasinin önemine işaret eden Başkan Genç, "Bugün, nedeni her ne olursa olsun, yapılan hiçbir darbenin meşru gerekçesinin olmadığına yürekten inanıyorum. AK Parti Hükümetimiz tarafından atılan cesaretli adımlar ve yapılan reformlar sonucunda Türkiye'miz artık çok daha özgür, çok daha demokratik bir ülke. Allah bir daha ülkemize ve milletimize o günleri yaşatmasın" dedi.

MİLLET İRADESİNE İNANDİK

Milletin en temel hakkının demokrasi ve özgürlük olduğunun altını çizen Başkan Genç, "Millete rağmen hiçbir şey yapmak mümkün değildir. Dün darbe yapan zihniyet, bugün ülkemizde kaos yaratmak için uğraşıyor. Gezi Parkı eylemleri, terör olayları bunlardan bazılarıdır. AK Parti olarak biz daima millet iradesinden yana olduk. Sandığa güvendik, halkımıza inandık” ifadelerini kullandı.

ASLOLAN HALKTİR

Hiçbir zaman demokrasi dışında, halk iradesinin dışında bir şeye tenezzül etmediklerini vurgulayan Başkan Genç, şunları söyledi: “Demokrasilerde aslolan halktır ve biz halkımıza hizmet ediyor, halkımızın kararlarına her daim saygı duyuyoruz. İnanıyorum ki, milletimizin sağduyusu ve birlik beraberliği demokrasi düşmanlarının bugün yeniden ortaya çıkan oyunlarını bozacaktır.”

Türkiye’miz Artık Çok Daha Demokratik