Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi

09 Ekim 2015 Cuma 15:45

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 1 Kasımda yapılacak seçimin önemine işaret ederek, Bu seçim parti seçimi değil, milletin geleceğinin, çocuklarımızın istikbalinin seçimidir dedi.

Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi

Canik Muhtarlar Derneği'nde verilen kahvaltıda muhtarlarla biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 1 Kasım seçimlerinin önemine dikkat çekti. AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Orhan Kırcalı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akça ve muhtarların katıldığı kahvaltının ardından konuşan Başkan Genç, 1 Kasım'da parti görüşlerinin bir kenara bırakılarak, milletin istikbali, ülkenin istikrarı ve dış dünyaya karşı güçlü bir iktidar için birlik olunması gerektiğini söyledi.

'PARTİ KİMLİKLERİ BİRAKİLMALİ'

Türkiye'nin hassas bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Genç, "Şimdi particilik yapma zamanı değil. Suriye'de yaşananlara hep birlikte şahit oluyoruz. Rusya'sı, Çin'i, İran'ı, İngiliz'i, Amerika'sı Suriye'de sınırları yeniden çizmek için çalışıyor. Suriye ile 911 kilometre sınırı bulunan ülkemizin sınırların yeniden çizileceği bir dönemde masaya güçsüz bir hükümetle oturması düşünülemez. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan bütün olumsuzlukların sebebi, gizli hesapların yapıldığı bölgemizde güçsüz bir Türkiye içindir. Dolayısıyla böyle hassas bir dönemde ülkemiz için parti kimliklerimizi bir kenara bırakarak birlik olmalı ve güçlü, tek başına bir iktidar için sandığa gitmeliyiz" dedi.

'MESELE MİLLET MESELESİ'

Türkiye'nin artık söz sahibi bir ülke olduğunu belirten Genç, "Yollar, köprüler, okullar elbette yapılır. Ancak daha önemli olan şudur ki, çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini etkileyecek kritik bir zamandan geçiyoruz. Bütün hedef, Türkiye'mizi 2023'e ulaştırmamaktır. Türk'ü, Alevi'si, Sünni'si, Kürd'ü, Laz'ı, Çerkez'i hepimiz kardeşiz. Aynı coğrafyanın insanlarıyız. Çanakkale'de aynı amaç uğrunda omuz omuzaydık. Bu güzel ülkenin güzel birlikteliğine çomak sokmak isteyenlere karşı 1 Kasım'da tek vücut olmalıyız. MHP'li ve CHP'li kardeşlerimiz, 1 Kasım seçimlerinin önemini iyi idrak etmelidir. Mesele bir partiyi iktidar yapmak değil, mesele millet meselesidir, ülke meselesidir" diye konuştu.

'KAYBEDECEK BİR DAKİKAMİZ YOK'

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Orhan Kırcalı da, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'ye destek istedi. 1 Kasım'da Türkiye'nin geleceğinin oylanacağını ifade eden Kırcalı, "AK Parti bu zamana kadar aziz milletimize verdiği sözlerin hepsini tutmuştur. İnşallah 1 Kasım'da güçlü, tek başına bir iktidarla hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecektir. 7 Haziran'dan sonra ülkemizde yaşanan dönemi kayıp olarak görüyorum. Türkiye'mizin artık kaybedecek bir dakikası dahi yoktur. Bugün nasıl muhtarlarımızla, halkımızla biraraya geliyorsam, 1 Kasım'dan sonra da İnşallah milletimizin temsilcisi olarak sık sık birraya geleceğiz" şeklinde konuştu.

'HEDEF, TEK BAŞİNA İKTİDAR'

AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti'nin 13 yılda yaptığı hizmetleri ve Seçim Beyannamesi'nde yer alan projeleri anlattı. Eler, "Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. İnşallah tek başına olarak Seçim Beyannamemizdeki tüm icraatları gerçekleştireceğiz" dedi. Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akça ise, muhtarlar olarak biraraya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, kahvaltıya katılan muhtarlara teşekkür etti. Kahvaltının sonunda Başkan Genç ve Milletvekili Adayı Kırcalı, muhtarlarla sohbet etti.

Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi
Bu Seçim Parti Değil, İstikbal Seçimi