Samsun Üreten ve Satan Şehir Olmalıdır

13 Şubat 2016 Cumartesi 16:02

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Biz istiyoruz ki bu şehrin çocukları başka memleketlere gurbete gitmesin. Bunu da Samsunda ticaretin önünü açarak yapabiliriz. Samsun üreten ve satan şehir olmalıdır dedi.

Samsun Üreten ve Satan Şehir Olmalıdır

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’un üretici kuruluşlarından Afacan Plastik’in açılışına katıldı. AK Parti Milletvekilleri Ahmet Demircan ile Fuat Köktaş, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Murzioğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve firma sahibi Osman Abanoz’un da katıldığı açılışta konuşan Genç, Samsun’un üreten bir şehir olması gerektiğine dikkat çekti.

‘SAMSUN STRATEJİK ÜS OLACAK’

Canik’te ve ticaretin yatırımcının önünü açtıklarını belirten Genç, “12 yıldır bir çok yatırıma Canik olarak ev sahipliği yaptık. Bunların sonucunda 8 binin üzerinde insan bu yatırımlar sayesinde iş sahibi oldu. 21. yüzyılda Samsun'a biçilen rol Türkiye’nin en önemli stratejik üssü olacak konumdadır. Biz istiyoruz ki bu şehir üretsin ve ürettiğini satsın. Sadece bununla kalmayıp, Anadolu’nun mallarını Avrupa’ya, oradan da dünyaya taşısın” dedi.

‘KAYNAKLARİ DOĞRU KULLANMALİYİZ’

Yeni bin yılın başında dünyanın artık 4. Sanayi devrimine geçtiğini ifade eden Genç, “Bilginin iktidar olduğu, yazılım ve gen teknolojilerinin ortaya çıktığı 4. Sanayi Devrimi'ni mutlaka sağlamalıyız. 4. sanayi devrimi yaşanırken, Samsun olarak da zihin yapımızı 4. düzeye çıkarmak zorundayız. Artık şehirlerin ön plana çıktığı bir devirde yaşıyoruz. Yatırımı kendine çeken, istihdam yaratan, huzurlu ve mutlu bir şehri oluşturacak olan şey, yine şehrin kendi dinamikleridir. Şehrimizin öz kaynaklarını çok doğru ve verimli kullanmalıyız” diye konuştu. 

‘TİCARETİN ÖNÜNÜ AÇMALİYİZ’

Dünyanın baş döndüren bir hızla değiştiğine işaret eden Başkan Osman Genç, “Ekonomik kalkınma alanında topyekün bir yükseliş hedeflemeli ve Samsun olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışını benimsemeliyiz.Bu şehrin çocukları çalışmak için şehir dışına gitmesin, beyin göçü olmasın istiyoruz. Bunu da ancak Samsun’da ticaretin önünü açarak yapabiliriz diye düşünüyorum. İlçemizde yatırım yapan Afacan Plastik yöneticilerini tebrik ediyorum. Hem Samsun’da üretiyorlar, hem de satıyorlar. Şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Samsun Üreten ve Satan Şehir Olmalıdır
Samsun Üreten ve Satan Şehir Olmalıdır
Samsun Üreten ve Satan Şehir Olmalıdır
Samsun Üreten ve Satan Şehir Olmalıdır