Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz

30 Nisan 2016 Cumartesi 18:56

Karadenizin en büyük ve Türkiyeye örnek kentsel dönüşüm çalışmaları yaptıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Dönüşümde tecrübeli bir belediyeyiz. Sağlıklı şehirleri oluşturamayan milletlerin geleceği de yoktur. Önemli bir görevi yerine getiriyoruz dedi.

Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz

AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. Geniş katılımlı gerçekleşen ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, mahalle temsilcileri katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik mesajı verildi.

'YENİ NESLİN İNŞASİNİ SAĞLİYORUZ'

Toplantıda yaptığı konuşmada, Canik Belediyesi olarak en büyük hizmetlerinden birisinin şehirde dönüşümü gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Başkan Osman Genç, "Karadeniz'in en büyük ve Türkiye'ye örnek dönüşümlerini gerçekleştiren bir belediyeyiz. Dönüşüm tecrübesine sahip bir belediyeyiz. Kuzey yıldızı en önemli dönüşüm projelerimizden birisidir. Yeni neslin inşası iddiası olan bir partiyiz. Bu iddiayı gerçekleştirebilmek için şehirleri sosyolojik bir şekilde insanın ihtiyacına göre planlamadıktan sonra söylemin ve sloganın ötesine geçemeyiz. Canik'te yeni neslin inşasını sağlayacak bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz" dedi.

'ŞEHRİMİZE KATKİ SAĞLİYORUZ'

Toplam 383 dönüm alanda 2688 konuttan oluşan Kuzey Yıldızı'nın sadece bir beton yığını olmadığını belirten Genç, "Aynı zamanda sosyal donatılarıyla birlikte insanların yaşamına dokunan bir proje. Yaptığımız her dönüşüm sadece kendi ilçemize değil, şehrimize de önemli katkı sağlamaktadır. Son 10 yılımıza baktığımızda 2.5 milyar liralık şehrin gelişimine katkı sağlayan bir belediyeyiz. Kentsel dönüşümün yanısıra kültürel dönüşüme de önem veriyoruz. Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri şehirlerin doktorlarıdır. Şehirler ise insanlar gibidir. Dolasıyla doğru teşhisler koyarsak sağlıklı şehirleri oluştururuz. Sağlıklı şehirleri oluşturamayan milletlerin geleceği de yoktur. Bizler önemli bir görevi yerine getirdiğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

‘CANİK’TE UYUMLU ŞEKİLDE ÇALİŞİYORUZ’

Göreve geldiğimizden günden itibaren 1,5 yıllık görev süremizi doldurduklarını ifade eden AK Parti İlçe Başkanı İlçe Başkanı Ercan Eler, “Bu süre zarfında belediye başkanımızdan meclis üyelerimize, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, teşkilatımızın her kademesiyle uyum içerisinde bir teşkilatçılık çalışması yürütmeye çalıştık. Teşkilat olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Canik hem belediyecilik yönünden hem de teşkilat çalışmaları bakımından örnek teşkil etmektedir” dedi. İl Başkanı Muharrem Göksel de konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

‘BÖYLE HAREKET DAHA ÖNCE GÖRÜLMEDİ’

AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ise, "Dünya 5'ten büyüktür diyen bir lider, mazlumun yanında olan bir liderimiz var. Böyle bir hareket daha önce görülmedi. Onun için de düşmanımız çok. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlayan hareketimiz, Sayın Başbakanımızın bayrağı devralmasıyla Genel Başkanımız olarak koşturmasıyla bizim için de daha fazla koşturmaya vesile oldu. " ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE PROJELERİYLE MESAJ VERİYOR'

Türkiye'nin 3. köprü, Osman Gazi, Marmaray gibi projelerle sadece kıtaları değil, gönülleri de birleştirdiğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Yaptığımız projelerde sadece bize değil, içinde yaşadığımız coğrafyaya da bir mesaj var. Bu mesaj maalesef negatif gündemlerle engellenmeye çalışılıyor. Bunu hepimiz görüyoruz. Çünkü çok pozitif bir gündem var, Türkiye bir taraftan hızla ilerliyor, ama bunun ne heyecanını ne de mutluluğunu yaşamamızı istiyorlar. Türkiye'nin ilerlemesinin üzeri örtülmeye çalışılıyor, buna fırsat vermemeliyiz. AK Parti'nin başarısının arkasındaki en büyük güç, halkın sesine kulak verme ve bunu işe dönüştürme yeteneğinden geçiyor" şeklinde konuştu.

 

 

Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz
Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz
Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz
Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz
Dönüşümde Tecrübeli Belediyeyiz