Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik

30 Nisan 2016 Cumartesi 18:58

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda Kadın ve Siyaset konulu konferans için Samsuna gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Başkan Osman Genç tarafından hayata geçirilen projelere tam not verdi.

Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik

Canik Belediyesi'nce Yeni Türkiye'nin inşasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda konferanslarının 7.'sini gerçekleştirmek üzere Samsun'a gelen AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, önce Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde verilen kahvaltıya katıldı, tesisleri gezdi, ardından Kuzey Yıldızı Mahallesi'nde yapılan Hatice Hanım Hanımlar Konağı'nı ziyaret etti. Başkan Osman Genç'in de makamında misafiri olan Milletvekili Kan, Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeler nedeniyle Başkan Genç'i tebrik etti.

MEVLANA'DA KADİNLARLA BULUŞTU

Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Canik ziyaretine Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde bulunan kurs merkezlerindeki kursiyer bayanlarla kahvaltı yaparak başladı. Başkan Osman Genç ile eşi Nimet Genç, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin de bulunduğu kahvaltının ardından kampüs içerisinde yer alan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, Kariyer Gelişim Merkezi (KARGEM), Canik Akıl Küpü ve Etüt Merkezi (CAKEM), Sıbyan Mektebi gibi tesisleri gezen Milletvekili Kan, çocuklar, gençler ve kadınlarla da sohbet etti.

HANİMLAR KONAĞİ'NA ZİYARET ETTİ

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nü çok beğenen Milletvekili Kan, daha sonra Kuzey Yıldızı Mahallesi'nde Canik Belediyesi tarafından yapılan Hatice Hanım Hanımlar Konağı'nı ziyaret etti ve burada kadınlarla buluştu, çocukları sevdi. İçerisinde kadınlar için kurs ve eğitim odaları, Sıbyan Mektebi, çocuk oyun alanı bulunan Hanımlar Konağı'nı Başkan Genç ve eşi Nimet Genç ile birlikte gezen Kan, son olarak Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Teknolojik alt yapısıyla öne çıkan ay-yıldızlı hizmet binasını gezen Kan, Türkiye'ye örnek olan birimleri inceledi.

ÖRNEK OLACAK PROJELER

Canik Belediyesi'nin özellikle kadınlara yönelik yaptığı yatırımların kendisini mutlu ettiğini belirten Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, "Özellikle mahallelere yapılan Hanım Konakları, 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, kadınlara yönelik yatırımlar konusunda diğer belediyelere de örnek olacak nitelikte. Ayrıca belediye içerisinde Aile Birimi ile Hukuk Birimi'nin yanısıra gençler için Akademik Belediyecilik Birimi, Proje Geliştirme Birimi, Engelli Koordinasyon Birimi, Dış İlişkiler Birimi farkındalık oluşturuyor. Örnek bir AK Belediyecilik sergilediği için Başkanımızı tebrik ediyorum" dedi.

KADİNLARİN AYAĞİNA GİDİYORUZ

Kadınların eğitim ve refah düzeyinin toplumun zenginliğini ve geleceğini yansıttığının bilinciyle kadının toplumdaki saygınlığını korumak, onlara sosyal ve kültürel zenginlik katmak amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini belirten Genç, "Kadınlarımızın gelemediği yere biz gidiyoruz. 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nin yanısıra, ilçemizin değişik noktalarına da Aile Okulları ile kurs merkezleri kurduk. Belediye içerisinde Aile Birimi ve Hukuk Birimi oluşturduk. Yine ilçenin bir çok mahallesine Hanım Konakları yapıyoruz. Gelecekteki toplumu inşa edecek olan kadınların iş, ekonomik ve sosyal hayatta önlerini açmak bizim görevimizdir" diye konuştu.

'CANİK ARTİK BÖLGEYE HİTAP EDİYOR'

Canik'te 7'den 77'ye herkesin geleceğe güvenle baktığına işaret eden Genç, "Bütün çabamız, kadınlarıyla, çocuklarıyla mutlu, müreffeh ve sağlıklı bir toplum, sürekli değişen ve sürekli gelişen bir Canik'tir. Canik artık eğitimden kültüre, spordan sanata kadar sahip olduğu tesislerle bölgeye hitap ediyor. Yatırımlarımızı yaparken bölge insanlarının yararlanacağı şekilde planlıyoruz. Bizim bir hedefimiz var, o da,; 'Mutlu aile, mutlu şehir.' Ailelerimiz ne kadar sağlıklı olursa, toplumumuz o kadar sağlıklı olur. Toplumun sağlıklı olması demek, şehrin sağlıklı ve mutlu olması demek. Onun için ailelerimizin temeli olan kadınlarımıza ayrı bir önem veriyoruz" şeklinde konuştu.

Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik
Kavakçı'dan Başkan Genç'e Tebrik