Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret

11 Mayıs 2016 Çarşamba 17:17

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Gençi makamında ziyaret etti. Hizmet binasını da gezen Yılmaz, Canikte vizyonu yüksek bir belediyecilik anlayışı gördüğünü söyledi.

Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce kendisini ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in misafiri oldu. Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Karadeniz şehirlerinin bölge yatırımlarında birlikte hareket etmesi gerektiğine işaret edilirken, Başkan Genç, Samsun-Batum Hızlı Yük ve Yolcu Tren Hattının tüm Karadeniz illerinin kalkınmasına önemli katkıda bulunacağına vurgu yaptı. Başkan Yılmaz da, Canik'te AK Parti belediyeciliğine yakışan vizyonu yüksek bir belediyecilik anlayışı gördüğünü belirtti.

EVRENSEL BELEDİYECİLİK

Başkan Yılmaz'a ay-yıldızlı hizmet binasını gezdiren ve belediye binasının teknolojik yapısı ile belediye birimleri hakkında bilgi veren Başkan Genç, "Vatandaşların internetin olduğu her yerden belediye hizmetlerini alabildiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ni Karadeniz'de kullanan tek belediyeyiz. Yine belediyemiz İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ne sahip. Akademik Belediyecilik, Proje Geliştirme, Dış İlişkiler, Aile, Hukuk ve Engelli Koordinasyon Birimlerimiz tüm belediyelere örnek oluyor. Canik Belediyesi olarak yine uluslararası projelere imza atarak evrensel belediyecilik yapıyoruz" dedi.

DEĞİŞİMİ YAKALAMAK GEREKİYOR

Şehre dönüştürürken estetiği, mimariyi ve yeni buluşları dikkate aldıklarını ifade eden Başkan Genç, "Belediye yöneticiliği sorumluluğunu üstlenenlerin mutlaka değişimi, gelişimi yakalaması, 21. yüzyıl belediyeciliği ne getiriyor, bunu dikkate alarak çalışması gerekiyor. Tarihte önemli şehir olmak yetmez, bugünü yakalamak, bugün de ona göre çalışma yürütmek, değişimin ve gelişimin dışında kalmamak gerekiyor. Fiziki çalışmaların yanında belediye olarak sosyal ve kültürel çalışmalar ile insan yetiştirme faaliyetlerine daha fazla ağırlık veriyoruz" diye konuştu.

DÖNÜŞÜMDE ÖNCÜ BELEDİYE

Şehirciliğin bir milletin kültür ve medeniyet çıtasını göstermesi açısından en önemli kriter olduğunu dile getiren Genç, "Şehirlerin dönüşümünde en büyük güç halkın istemesidir. Şehrimizi, vatandaşımızı ikna ederek ve gönlünü kazanarak imar ediyoruz ve dönüştürüyoruz. Kuzey Yıldızı projemizde o bölgedeki halkımızın yüzde 86'sının rızasını aldık. Fiziki dönüşümde öncü bir belediye olduğumuz gibi kültürel ve sanatsal dönüşümde de örnek oluyoruz. Eğitime 35 milyon lira yatırım yapan bir belediye olmaktan onur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

SAMSUN-BATUM TREN HATTİ

Ziyaretinden dolayı Başkan Enver Yılmaz'a teşekkür de eden Başkan Genç, "Sayın Başkanımız bilgisi ve tecrübesi ile Ordu'da çok kısa zamanda önemli işler gerçekleştirdi. Şehirlerimizi dönüştürürken bölgemizi de dönüştürmemiz gerekiyor. Bunu da ancak bölgesel yatırımlarda Karadeniz illeri olarak birlik olarak ortak akılla başarabiliriz. Bize göre Samsun-Batum Hızlı Yük ve Yolcu Treni Hattı tüm Karadeniz illerinin kalkınmasında önemli rol oynayacaktır. Bu projenin gerçekleşmesi için Samsun'u, Ordu'su, Giresun'u, Trabzon'u, kısacası Karadeniz illeri olarak birlikte hareket etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GENÇ'E TEBRİK

Samsun ile Ordu tarihten bu yana iki komşu ve kardeş şehir olduğunu ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da, şunları söyledi: "Bir ilçe belediyesi olmasına rağmen Canik'te şehircilik adına önemli hizmetler yapıldığına şahit oldum. Özellikle ay-yıldızlı hizmet binası görünümü, teknolojik yapısı ile son derece modern. Canik Belediyesi'nin eğitim, kültür, sanat ve kentsel dönüşüm alanında yaptığı çalışmalar şehircilik adına son derece önemli. Sayın Başkanımızı yaptığı önemli hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum."

Ziyaretin sonunda Başkan Genç, Başkan Yılmaz'a Osmanlı kaftanı hediye etti.

 

Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret
Enver YILMAZ'dan Başkan Genç'e Ziyaret