Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı

29 Mayıs 2016 Pazar 13:11

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Yeniden diriliş, yeniden yükseliş diyoruz. Ancak liderini okuyamayanların başarılı olma şansı yoktur. Türkiyedeki dönüşümü Samsunda da gerçekleştirmek zorundayız dedi.

Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı

AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in de yer aldığı toplantıya AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, İlçe Teşkilat Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, AK Parti İlçe Canik Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, mahalle temsilcileri ve partililer katıldı. Teşkilat çalışmalarının görüşüldüğü ve partililerin dinlendiği toplantıda, birlik ve beraberliğe dikkat çekildi.

'CUMHURBAŞKANİMİZ MİLLETİMİZİ DÜŞÜNÜYOR'

Toplantıda yaptığı konuşmasına Binali Yıldırım Başbakanlığında kurulan yeni AK Parti Hükümetine, yeniden Gençlik ve Spor Bakanı olarak kabineye giren Akif Çağatay Kılıç'a ve yeniden AK Parti MKYK üyesi seçilen Çiğdem Karaaslan'a başarı dileyerek başlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye'de sağlanan dönüşümün Samsun'da da sağlanması gerektiğine işaret etti. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümetleri ile büyük bir gelişim ve dönüşüm gerçekleştirdiğini belirten Başkan Genç, "Sayın Cumhurbaşkanımız kendisini değil, bu ülkeyi ve milleti düşünmektedir. Kendisinden sonra bir daha eski Türkiye olmaması arzusundadır. Bu mesele ümmetin meselesi, bu mesele medeniyetimizin meselesi. Bizler de yerel de Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hedefine katkı sağlamak için çalışıyoruz" dedi.

'CUMHURBAŞKANİMİZİ DOĞRU ANLAMALİYİZ'

Yeni Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için şehirlerin de dönüşmesi gerektiğini ifade eden Başkan Osman Genç, "Şehrimizle alakalı hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için sayın Cumhurbaşkanımızı doğru anlamalı ve hedeflerini doğru okumalıyız. Çünkü siyasi liderini okuyamayanların başarılı olma şansı yoktur. Türkiye'deki dönüşümü Samsun'da gerçekleştirmek zorundayız. Biz Canik Belediyesi olarak, düzenlediğimiz Yeni Türkiye Yolunda Konferansları ve gerçekleştirdiğimiz Ekonomi Çalıştayı ve diğer projelerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızı doğru anladığımızı gösteriyoruz. Bunu şehir olarak başarmalıyız" diye konuştu.

'EVRENSEL BELEDİYECİLİK YAPİYORUZ'

Canik Belediyesi olarak dünya ölçeğinde evrensel belediyecilik yaptıklarına da vurgu yapan Genç, "Canik Belediyesi olarak ev sahibi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte dünya liderlerinin buluştuğu Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan iki belediyeden birisiyiz. Yine kardeş belediyemiz olan Değirmenlik Belediyesi'nin daveti üzerine meclis üyelerimizle gittiğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde belediyeler arası ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. Bangladeş, Suriye, Azerbaycan'da mazlum insanlarımız için önemli çalışmalar yaptık. Düzenlediğimiz çalıştay ve sempozyumlarda dünya çapında bilim insanlarımızı ilçemizde halkımızla buluşturuyoruz. Bunların hepsi liderimizi doğru anladığımızı gösteriyor" şeklinde konuştu.

'CANİK UYUMUYLA ÖRNEK OLUYOR'

Canik'te en dikkat çeken özelliğin uyum olduğunu dile getiren AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler de, "Görevde bulunduğumuz süre zarfında belediye başkanımızdan meclis üyelerimize, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, teşkilatımızın her kademesiyle uyum içerisinde bir teşkilatçılık çalışması yürütüyoruz. Teşkilat olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Canik hem belediyecilik yönünden hem de teşkilat çalışmaları bakımından örnek teşkil etmektedir” dedi.

'YORULMADAN ÇALİŞİYORUZ'

AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, "Canik İlçe Kadın Kolları olarak bu davada liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş olduğu görevlerin farkındayız. Bu nedenle tıpkı Cumhurbaşkanımız gibi gece gündüz yorulmadan, sıkılmadan çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma ise, İlçe Gençlik Kolları olarak, parti çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Toplantının sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, partililerin sorularını cevapladı.  

Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı
Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı
Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı
Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı
Başkanımız Ak Parti İlçe Danışma Toplantısına Katıldı