Biz Birlikte Büyük Türkiye'yiz

11 Eylül 2016 Pazar 15:07

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, Biz birlikte büyük Türkiyeyiz ve büyük bir milletiz. Söz konusu vatan olunca nasıl hep birlikte güçlü olduğumuzu 15 Temmuzda dünyaya gösterdik. Allah, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin dedi.

Biz Birlikte Büyük Türkiye'yiz

Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, tüm Samsunluların ve İslam aleminin bayramını kutladı. Toplumsal hayatta büyük bir önem taşıyan, birlik ve beraberliğin temel yapı taşlarından olan bayramların öneminin iyi idrak edilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Genç, "Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, inanç, örf, adet, gelenek ve göreneklerin sergilendiği, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, birlik ve beraberliğimizin yüzyıllar ötesine taşınmasına vesile olduğu müstesna zaman dilimleridir" dedi.

'BAYRAMLAR FİRSATTİR'

Bu günlerin, dostlukların canlanması, üzüntülerin yerini sevincin alması, yardıma muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması açısından bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini ifade eden Başkan Genç, "Son zamanlarda ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında yaşanan bölücü terör olaylarının, akan kan ve gözyaşının durması bu mübarek günlerde en büyük dua ve temennimizdir. Bayram yakınlıktır, yakınlaşmadır. Kurban Bayramı'nın bütün insanlığımızın kalplerinin birbirine yakınlaşmasını sağlamasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

'BİRLİĞİMİZİ 15 TEMMUZ'DA GÖSTERDİK'

Türk milletinin, söz konusu vatan olunca nasıl birlik olunduğunu 15 Temmuz'da tüm dünyaya gösterdiğini de dile getiren Başkan Genç, mesajında şunları söyledi: "Biz, birlikte büyük Türkiye'yiz ve büyük milletiz. Bizim için en önemli dört şey tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek vatandır. Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ediyorum. Tüm hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum."

BAYRAMLAŞMA 2. GÜN BELEDİYEDE

Öte yandan Başkan Genç, bayramın 2. günü saat 14.30'da Canik Belediyesi'nde düzenlenecek olan bayramlaşma törenine tüm vatandaşları davet etti. Başkan Genç, vatandaşlara, bayram seyahatlerinde daha dikkatli, daha duyarlı olmaları, uykusuz, yorgun veya alkollü biçimde araç kullanmamaları uyarısında bulundu.

Biz Birlikte Büyük Türkiye'yiz
Biz Birlikte Büyük Türkiye'yiz