'başaramayacaksınız, Bölemeyeceksiniz'

17 Aralık 2016 Cumartesi 15:35

Kayseride çarşı iznine çıkan silahsız ve savunmasız askerlere yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısını kınayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kahraman vatan evlatlarını şehit eden alçaklar bilmelidir ki hedeflerinize ulaşamayacak, bu vatanı bölemeyeceksiniz dedi.

'başaramayacaksınız, Bölemeyeceksiniz'

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yayımladığı mesajla, Kayseri'de, Erciyes Üniversitesi yakınlarında çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araçla gerçekleştirilen ve 13 askerin şehit olduğu, 48 askerin yaralandığı hain terör saldırısını kınadı. Mesajında hain terör saldırısını lanetleyen Başkan Genç, "Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kasteden bu saldırılar hiç bir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.

'MİLLETİMİZİN BAŞİ SAĞOLSUN'

Yapılan terör saldırılarının Türkiye'nin ilerlemesine ve birlik-beraberliğini bozmaya yönelik olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Çarşı iznine çıkan silahsız ve savunmasız vatan evlatlarını şehit eden alçaklar bilmelidir ki, hedeflerinize ulaşamayacak, bu vatanı bölemeyeceksiniz. Alçakça yapılan, hainlikte sınır tanımayan teröre karşı, milletimiz birliktedir ve dimdik ayaktadır. Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu bizleri birlikte yaşama kararlılığımızdan, vatanın bölünmez bütünlüğünden geri döndürmeyecektir. Hain bombalı terör saldırısında şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı, yaralanan tüm askerlerimize acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağolsun" ifadelerini kullandı.

'başaramayacaksınız, Bölemeyeceksiniz'