Herkes Milli Düşünmelidir

25 Aralık 2016 Pazar 15:29

Samsunda yaşayan Bayburtlular ile biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Milli Seferberlik çağrısı sadece askeri anlamda düşünülmemelidir. Ülkemizde ve dışarıda yaşanan gelişmeleri bu ülkenin her insanı milli düşünmeli ve hedeflerine doğru ilerleyen Türkiyenin yüküne omuz vermelidir dedi.

Herkes Milli Düşünmelidir
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin daveti üzerine dernek yönetimi ve üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Dernek Başkanı Hakan Tali’nin de yer aldığı buluşmada dernek yönetimi ve üyeleri ile sohbet eden, onları dinleyen Başkan Genç, ülkenin içinde bulunduğu sürece vurgu yaparak, birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Başkan Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısının doğru anlaşılması ve herkesin milli düşünmesi gerektiğini söyledi.
 
‘HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VAR’
Kahvaltının ardından konuşan Başkan Osman Genç, şehitlere rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Ben belediye olarak şunu yaptık, bunu yaptık, yollar, köprüler, binalar inşa ettik diye anlatmayacağım. Çünkü şehrimiz ve ülkemiz çok büyük bir tehlikenin içerisindeyken bunların hiç birisinin önemi ve anlamı yok. Üstad Necip Fazıl’ın Sakarya Türküsü şiirinde ifade ettiği gibi; ‘Bugün de oluklar çift. Birinden nur akıyor, diğerinden kir.’  
Yaşadığımız gelişmeler onu gösteriyor. Bu nedenle hepimizin şehrimize, geleceğimize, vatanımıza ve milletimize karşı sorumluluğu var. Herkes milli düşünmek zorunda” dedi.
 
‘FARKLİ METODLARLA SALDİRİYORLAR’
Hainlerin bugün versiyon değiştirerek başka metotlarla yeniden Türkiye’ye saldırdığını ifade eden Genç, “Bunlara karşı hazır ve uyanık olmamız gerekiyor. Türkiye’nin şu anki mücadelesi bir Kurtuluş Savaşı mücadelesidir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bu dik duruşa, halk olarak bizler de dik durduğumuz taktirde ülkemizi kimse kontrolü altına alamayacak, yükseliş hamlesi hızlı bir şekilde ivme kazanacaktır. Bugüne kadar düzenlediğimiz 16 tane Yeni Türkiye Yolunda konferanslarını da, bu anlayışla halkımızı bilgilendirmek için yaptık, 15 Temmuz’u unutturmak için 15 Temmuz Öncesi ve Sonrası kitabı çıkardık. Sürekli uyanık olmamız için 15 Temmuz’u diri tutmak zorundayız” diye konuştu.
 
‘TARİH DEĞİL, HATALAR TEKERRÜR EDER’
Türkiye'nin geldiği noktanın hem yeni anayasayı hem başkanlık sistemini öne çıkardığını da dile getiren Genç, “Bugünkü Türkiye dünün rotasız, hedefsiz, amaçsız Türkiye’si değil. Türkiye'nin önünde 2023 hedefleri gibi heyecan verici yol haritası var. Adına ister Başkanlık sistemi denilsin, ister Cumhurbaşkanlığı Sistemi denilsin, bu milletin tarihinde bulunan, fiili uygulaması bulunan bir yönetim tarzıdır. Şunu çok iyi biliyoruz ki; Yarını bugün belirler. Dolayısıyla bugünden yarınlarımızı şekillendirecek adımları atmak zorundayız. Tarih değil hatalar tekerrür eder. Bugün Türkiye olarak eski hataları tekerrür ettirme şansımız yok” ifadelerini kullandı.
 
‘TÜRKİYE İKİ DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMELİDİR’
Dünyanın 3. Bin yılın başında bilgi çağında olduğuna işaret eden Başkan Genç, “Bilgi toplumunda küresel aktörlerin tüketicisi olmak da var, üreticilerden biri olmak da. Türkiye eğer yeni anayasa ve sistem değişikliğini yaparsa, tüketici değil, üretici bir ülke olacaktır. Türkiye'nin, yeni bin yılda hakettiği yere gelebilmesi için bu iki dönüşümü gerçekleştirmesi gerekmektedir. Gelecek yılların Türkiye için altın yıllar olacağına inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda göreceksiniz Türkiye parlayan yıldız gibi hızla ilerleyerek zirveye oturacak” şeklinde konuştu.
 
‘HERKES İŞİNİ DOĞRU YAPMALİDİR’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Seferberlik çağrısını hatırlatan Genç, “Bir defa Milli Seferberlik Çağrısını doğru anlamalıyız. Bir yandan Milli Seferberlik kapsamında şer odaklarıyla savaşırken, ülkemizi ve şehirlerimizi ekonomi, siyasi, askeri, teknolojik hedeflerine ulaştırmak için de var gücümüzle çalışacağız. Milli Seferberlik çağrısı sadece askeri anlamda düşünülmemelidir. Ülkemizde ve dışarıda yaşanan gelişmeleri bu ülkenin her insanı milli düşünmeli ve hedeflerine doğru ilerleyen Türkiye’nin yüküne omuz vermelidir. Askeri, belediye başkanı, siyasetçisi, öğretmeni, işadamı, memuru, işçisi, öğretmeni herkes işi milli anlayışla doğru bir şekilde yapmalıdır. Ancak o zaman sayın Cumhurbaşkanımızın Milli Seferberlik çağrısını doğru anlamış ve doğru uygulamış oluruz” dedi.
 
‘ORTAK AKİLLA ÇALİŞMALİYİZ’
Kalkınmanın yerelden başladığına da vurgu yapan Başkan Osman Genç, şunları söyledi: “Türkiye'deki dönüşümü şehrimizde gerçekleştirmek zorundayız. Bayburtlular, doğdukları yerleri unutmayan, ancak doydukları yere bağlı insanlardır. Samsunlularla kaynaşmış ve ilin sorunlarını çözmek için beraber çaba gösteren bir Bayburtlu kitlesi var. Bu da şehrimiz için bir avantaj ve zenginliktir. Farklı yerlerden gelmiş olabiliriz, ancak aynı şehrin havasını soluyoruz, aynı şehirde yaşıyoruz. Şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte ortak akılla hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum.” 
 
‘BAYBURTLULAR VATANİNİ SEVEN İNSANLARDİR’
Davetlerine icabet eden Başkan Osman Genç’e teşekkür eden Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali de, “Bayburtlular olarak vatanını, milletini seven insanlarız. Samsun’da yaşıyoruz ve Samsun’u çok seviyoruz. Yatırımlarımızı buraya yapıyoruz. Samsun’un kalkınması için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Genç, dernek üyelerinin sorularını yanıtladı. Programın sonunda Dernek Başkanı Hakan Tali, Başkan Osman Genç’e Bayburt yöresine ait dokuma sanatıyla yapılmış kravat hediye etti. 
 
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir
Herkes Milli Düşünmelidir