Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz

21 Mart 2017 Salı 16:28

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gece gündüz evet için çalışırken, Ressam Eyüp Selçuk Yazıcı, yeni Türkiyenin inşası için çalışan Başkan Gençe, Cumhurbaşkanı Erdoğanın yağlı boya tablosunu hediye etti. Genç, el emeği tabloyu Cumhurbaşkanına vereceklerini söyledi.

Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik 16 Nisan’da yapılacak referanduma güçlü bir 'evet' denilmesi için gece gündüz çalışıyor. Ev toplantılarında, kahvehanelerde, sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılarda yeni anayasaya neden evet denilmesi gerektiğini anlatan Başkan Genç, toplantılarda onlarca vatandaşa, yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili vatandaşların sorularını cevaplıyor.

 

GENÇLER VE ESNAFLARLA BULUŞTU

Referandum çalışmaları kapsamında önceki akşam Hacıismail Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan ve AK Parti İlçe Gençlik Kolları'nın organize ettiği "Genç Kürsü" programında gençlerle sohbet eden Başkan Genç, son olarak Samsun Marangozcular ve Döşemeciler Odası ile Madeni Sanatkarlar Odası üyeleriyle biraraya geldi. Gittiği her yerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne neden evet denilmesi gerektiğini anlatan Başkan Genç, referandumda sandıktan evet çıkması halinde koalisyon döneminin sona ereceğini söyledi.

 

'HER EVET ÇOK ÖNEMLİ'

AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Marangozcular Döşemeciler Odası Başkanı İbrahim Ülker ile Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Uğur Tüfek ve AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu’nun da yer aldığı toplantıda, referandumunun memleket meselesi olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Türkiye’nin iyiliğini, güzelliğini istemeyen güçler içerde ve dışarıda çalışıyorlar. Bir taraftan terör örgütleri diğer taraftan dış devletlerin maşaları ülkemize musallat oldular. Adeta yeniden İstiklal Harbi verdiğimiz bugünlerde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir de ekonomik darbeyle paranın ayarını bozmaya çalıştılar. Şimdi bütün bunların kökünü kazımak, güçlü bir Türkiye olarak ayağa kalkmak için yeni bir dönemin başlangıcındayız. Onun için her bir evet çok önemli" dedi.

 

'PARTİ MESELESİ DEĞİL'

Ülkesini, memleketini, milletini seven insanların yapması gerekenin evet oyu vermek olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Padişahlık, tek adam yönetimi, diktatörlük söylemleri falan, bunların hepsi yalan dolan. Referandum süreci büyük bir istiklal harbidir. Bölgemizde sınırlar yeniden çizilmeye çalışılıyor. Bu durumdan güçlü olarak çıkmak için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum bir seçim veya parti meselesi değildir. Güçlü ve bağımsız bir Türkiye için fırsattır" diye konuştu.

 

GENÇ, TABLOYU ERDOĞAN'A VERECEK

Toplantının sonunda Başkan Genç, Ülker ve Tüfek’e, Canik Belediyesi tarafından yeni Türkiye’nin inşasına katkı amacıyla düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda konferanslarının yer aldığı “Milli Mücadele Şehrinden Yeni Türkiye’ye Giden Yol” adlı kitap hediye etti. Başkan Osman Genç, sokak sokak, mahalle mahalle mahalle gezerek referandum için vatandaşlardan evet oyu isterken, ressam Eyüp Selçuk Yazıcı, Yeni Türkiye Yolunda konferansları başta olmak üzere referandum çalışmalarıyla yeni Türkiye'nin inşasına katkı sağlayan Başkan Genç'e sürpriz yaptı. Ressam Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı resmettiği yağlı boya tablo hediye etti. Yazıcı'ya güzel sürprizi için teşekkür eden Başkan Genç, el emeği tabloyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vereceklerini belirtti.

 

 

Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz
Evet İçin Çalışan Başkan Genç’e Sürpriz