Yavuzselim'de Açılış Heyecanı

03 Haziran 2017 Cumartesi 16:49

Canik Belediyesi, ilçe genelindeki camileri ve çevresini baştan aşağı yeniliyor. İlçede 50nin üzerinde cami ve çevresini güzelleştiren Canik Belediyesi, son olarak Yavuzselim Mahallesi Caminde dış cephe, çevre düzenleme ve park çalışması yaptı. Yapılan yatırımları Başkan Osman Genç düzenlenen törenle hizmete açtı.

Yavuzselim'de Açılış Heyecanı

İlçede bulunan camileri ve çevresini tek tek elden geçirerek baştan aşağı yenileyen Canik Belediyesi, Yavuzselim Mahallesi Camii'nde dış cephe, çevre düzenleme ve park çalışması yaptı. Yavuzselim Mahallesi Camii ve çevresinde yapılan yatırımlar düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Başkan Osman Genç'in yanısıra Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, meclis üyeleri, Yavuzselim Mahallesi Muhtarı Selim Gökçen ve vatandaşlar katıldı.

CAMİLER ESKİ KİMLİĞİNE DÖNÜYOR

Törende yaptığı konuşmada camileri sadece ibadet yapılan yerler olarak görmediklerini ifade eden Başkan Osman Genç, amaçlarının, yaptıkları düzenlemelerle camileri aynı zamanda birer eğitim yerine dönüştürmek olduğunu belirterek, yeniden medeniyeti inşa ettiklerini söyledi. Genç, "Bize göre okullarımız kadar camilerimiz de birer eğitim yuvasıdır. Eskiden camilerimiz hoş sohbetlerin edildiği, insanların bir şeyler öğrendiği, eğitim aldıkları mekanlardı. Ancak maalesef camilerimiz bu özelliğini günümüzde kaybetti. Bizim amacımız yaptığımız bu düzenlemelerle camilerimizi ibadethane olmasının yanında yeniden eğitim mekanları haline getirmek ve eski kimliğine döndürmek" dedi.

SOSYAL DÖNÜŞÜM SAĞLANİYOR

Bir şehrin geleceği için ibadethanelerin öneminin büyük olduğuna vurgu yapan Genç, "Yeni medeniyet tasavvuru ve yeni neslin inşasında okul ve camilerimizi asla ayıramayız. Çocuklarımız eğitim yuvalarında çok daha iyi şartlarda ilim, irfan öğrenirken, camilerimiz de ahlaki ve manevi değerlerimizin korunduğu, öğretildiği yerlerdir. Ahlaki ve manevi değerleriyle birlikte büyüyen bir şehir hedefimiz çerçevesinde, camilerimize yaptığımız yatırımları çok önemsiyoruz. Mahallelerimize Sıbyan Okulları ve Hanımlar Konakları da yapıyoruz. Bunların hepsi ilçemizde sosyal dönüşümü sağlıyor" diye konuştu.

50'NİN ÜZERİNDE CAMİYE YATİRİM

Yavuzselim Mahallesi'ne kültür merkezi, spor tesisi gibi daha pek çok önemli yatırım gerçekleştirdiklerine işaret eden Başkan Genç, "Cami sadece namaz kılınan yer değildir. Cami toplanma yeridir. Allah'ın evidir. Camiler birlik ve beraberliğin pekiştirildiği yerlerdir. Biz Canik Belediyesi olarak bu anlayışla camilerimizi ve çevrelerini güzelleştiriyoruz. Canik'te bugüne kadar 50'nin üzerinde camimizde dış cephe ve çevre düzenleme çalışması yaptık. Şimdi Yavuzselim Mahallemizde bulunan Merkez Camimiz ile içerisinde spor alanlarının da olduğu parkımızın açılışını birlikte gerçekleştiriyoruz. Yavuzselim Camimizin dış cephe ve çevre düzenlemesi ve parkımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

Yavuzselim Mahallesi Muhtarı Selim Gökçen de, mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Osman Genç, diğer protokol üyeleri ile birlikte cami dış cephe, çevre düzenleme ve park çalışmalarını hizmete açtı. 

Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı
Yavuzselim'de Açılış Heyecanı