Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı

07 Aralık 2017 Perşembe 14:31

Canik Belediyesinin düzenlediği Bir Millet Diriliyor, Bir Millet Uyanıyor konulu konferansa katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Haçlı seferleri devam ediyor. 100 yıl önceki bu coğrafyayı köleleştirme projesi devam ediyor. Tıpkı Gazi Mustafa Kemal Paşanın Samsuna çıktığı dönemdeyiz. Ancak endişem yok. Çünkü bugün imanımız da, imkanımız da var dedi.

Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bir Millet Diriliyor, Bir Millet Uyanıyor (Millilik ve Yerlilik) konulu konferansta Samsunlularla buluştu. Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta Türkiye ve dünyadaki gelişmelere işaret eden Külünk, tıpkı 1. Dünya Savaşı'nda olduğu gibi bugün de Anadolu topraklarına yönelik operasyonların sürdüğünü söyledi. Milletvekili Külünk, 100 yıl önceki bu coğrafyayı köleleştirme projesinin devam ettiğine dikkat çekti.

 

'CANİK'TE FARKLI BELEDİYECİLİK VAR'

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler'in de katıldığı konferansta konuşan Milletvekili Külünk, "Osman Başkan Anadolu'da farklı bir belediyecilik perspektifi ortaya koyuyor. Özellikle insana ve kültüre ilişkin çabaları takdire şayandır. Eğer fiziki değişimi insani perspektifle güçlendirmezseniz sadece çöp toplarsınız, bina, yol, asfalt yaparsınız. Oysa bizim meselemiz, insana hizmettir. Bizim meselemiz, insana hizmeti merkeze koyduğunuzda, fiziki değişimin yanında insanın da yerli ve milli perspektifte bir fikri buluşmasının sağlanmasıdır" dedi.

 

'YAŞADIĞIMIZ YÜZYILI DOĞRU ANLAMALIYIZ'

Bütün meselenin sadece hızlı tren yapmak olmadığının altını çizen Külünk, "Biz bütün derdimizi yüksek hızlı treni yapmak olarak sınırlandırırsak, eksik olur. Evet trenimizi, uçağımızı, otomobilimizi, gemimizi yapacağız, ama bütün bunların gerekçesi olan insan hangi iddianın mensubu olacak? Tarihsel derinliğimize baktığımızda bizim özelliğimiz ‘İman’-‘İslam’-‘Millet’tir. Bu Anadolu mayasıdır. Yaşadığı yüzyılı doğru anlayan bir insani dönüşümle yüksek hızlı treni buluşturamazsak bir gün bakarsınız yüksek hızlı treni emperyalizmin hizmetine veririz" diye konuştu.

 

'YEREL YÖNETİM İNSANİ DÖNÜŞÜM SAĞLAMALI'

Orta Doğu'nun köleleştirildiğini dile getiren Külünk, "Osmanlı'dan ayrılan devletler bağımsızlaştı mı? Nerede petrol paraları? 100 yıl önceki bu coğrafyayı köleleştirme projesi devam ediyor. O nedenle bu şehirde bir yerel yönetim 'İnsan ve Fikir', 'İnsan ve Gönül'e dair birşey söylemiyorsa, insanın fikrine boyut atlattırmıyorsa ne olur yani çöp toplasan? O nedenle insani perspektifi merkeze koymalıyız. Yani insani dönüşüm. Bunun merkezinde olan bir medeniyet anlayışı. Bütün mücadelemiz bu" şeklinde konuştu.

 

'HAÇLI SEFERLERİ DEVAM EDİYOR'

Türkiye'nin, Müslüman ve millet olarak evrensel sorumluluğu olduğuna vurgu yapan Külünk, "Türklerin sorumluluğu asla yaşadıkları ülke kadar değil. Yüksek sorumlulukları vardır. 12 yıldır ülkemiz, kuşatma altında olan bir ülke. Bugün Batı'nın Türkiye'ye yönelik tehdidinin adı parçalamaktır. Hiç öyle büyük laflar etmeye, cilalı laflar etmeye gerek yok. Hedef, ülkemizin parçalanmasıdır. Hedef, Orta Doğu’nun haritasını değiştirmektir. Şimdi bu hedefin sağlanmasındaki suç ortakları kim? Haçlı seferleri devam ediyor. Hedefleri Türkleri Anadolu’dan sürmek, Anadolu'yu bize dar etmek" ifadelerini kullandı.

 

'1919'LA AYNI DÖNEMDEYİZ'

Türkleri, Anadolu'dan sürme projesinin aradan 100 yıl geçtikten sonra 1. Dünya Savaşı'nı devam ettirerek gerçekleştirmek istediklerini belirten Külünk, "Bu büyük oyunun en kritik alanı Suriye, Erdoğan'sız Türkiye'dir. Bu büyük oyunun siyasi aparatı Cumhuriyet Halk Partisi'nin başındaki adamdır. Taşeronları ise silahlı terör örgütleri PKK, DAEŞ ve FETÖ'dür. Bu üç örgüt 1. Dünya Savaşı'ndan 100 yıl sonra sahte bayrak operasyonunun adıdır. Tıpkı Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a çıktığı dönemdeyiz. Hiç abartmıyorum. Ancak endişem yok. Çünkü bugün imanımız da, imkanımız da var" diye konuştu.

 

'BÜYÜK OYUNU GÖRMEK ZORUNDAYIZ'

Türkiye için artık Fetret devrinin bittiğini, yükseliş döneminin başladığını ifade eden Külünk, şunları söyledi: "Ama zahmetsiz rahmet yok. Toplum olarak sinirlerimizi dik tutmak zorundayız. Perdenin arkasındaki büyük oyunu görmek zorundayız. Kimlere hangi roller verilmiş bilmek zorundayız. Danıştay saldırısı bir 15 Temmuz'dur. Hrant Dink cinayeti küresel bir 15 Temmuz'dur. Cumhuriyet mitingleri başlığı adı altında ‘Ordu Göreve’ çağrısı, 15 Temmuz'un, FETÖ'nün Ergenekon boyutudur. Cumhuriyet mitinglerinde murad edilenle 15 Temmuz'da murad edilen arasında hiç bir fark yoktur."

 

'İNSANLARIMIZI AYDINLATIYORUZ'

Daha önce Yeni Türkiye'nin inşası için "Yeni Türkiye Yolunda" konferanslarını düzenlediklerini hatırlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, "Şehirlerin sadece fiziksel değil, kültürde ve sanatta da dönüşmesi gerektiğini söyleyen ve uygulayan bir belediyeyiz. Şehrimizin kültürel gelişimine en önemli katkı sağlayan bir belediyeyiz. Dünyayla birlikte Türkiye olarak da bir dönüşüm yaşıyoruz. Yeni Türkiye Yolunda konferanslarımızda milletimizi yeni sistem konusunda aydınlatmayı amaçlamıştık. Bu konferansla ülkemizin nasıl dirilişine geçtiğini uyandığını öğreneceğiz. Dünyada yaşananları, Türkiye'de yaşananları doğru okumak gerekiyor. Ülkemize doğru hizmet etme noktasında bu konferansları önemli buluyoruz" dedi.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün, dinleyicilerin sorularını da yanıtladığı konferansın sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Milletvekili Külünk'e konferansa katkılarından dolayı çiçek ve işlemeli vazo hediye etti.

 

 

Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı
Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı
Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı
Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı
Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı
Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı
Külünk, Canik'te Milliliği Anlattı