Şehrin İhtiyacı Vizyon

11 Aralık 2018 Salı 11:28

Haftalık İstişare Toplantısında devam eden ve yapılacak projeleri değerlendiren Başkan Osman Genç, Bir şehrin en önemli ihtiyacı vizyondur. Tüm Samsuna, her Samsunluya dokunacak projelerle bu şehri geleceğe taşıyabiliriz dedi.

Şehrin İhtiyacı Vizyon

Başkan Osman Genç, her hafta başında gerçekleştirdiği İstişare Toplantısı'nda başkan yardımcıları ve birim müdürleri biraraya geldi. Belediye tarafından yapılan ve yapılacak olan projelerin değerlendirildiği toplantıda konuşan Başkan Genç, Samsun'un ulaşım başta olmak üzere, tarım, turizm gibi bir çok potansiyeli olduğuna dikkat çekerek, bu potansiyelleri harekete geçirecek en önemli etkenin vizyon olduğunu söyledi.

100 YILLIK PLANLAR YAPMALIYIZ

Şehri yönetenlerin bir strateji ve hedef belirlemesi gerektiğini ifade eden başkan Genç, "Bir şehrin en önemli ihtiyacı vizyondur. Şehir olarak 1 yıllık, 5 yıllık planlar değil, 50 yıllık, 100 yıllık planlar yapmalıyız. Türkiye’miz gelişirken ve dönüşürken, biz de Samsun olarak daha hızlı koşmalıyız. Samsun'un katma değerini ne kadar yükseltirsek bu şehrin o kadar önemi artar. Dolayısıyla şehre katma değer katacak, bu şehrin insanlarına, sanayicisine, esnafına kazandıracak, refah düzeyini artıracak projeler üretmeliyiz" dedi.

ŞEHRE KATKI SAĞLAYACAK PROJELER ÜRETMELİYİZ

Günümüzde vizyon belediyeciliğinin geçerli olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, "Yeni dünyada yenilikleri yakalayamazsınız zayıf kalırsınız. Bu şehirler için de geçerli. Şehri geleceğe taşıyacak vizyon projeleri ortaya koyarak şehrin sadece makyajına değil, fiziki ve sosyal gelişimine ve değişimine katkı sağlayacak projeler geliştirmek gerekiyor. Tüm Samsun’a, her Samsunluya dokunacak projeler üretmeliyiz. Bizim 'Yakın Gelecekte Samsun' kitabında yer alan projelerimiz bu anlayışla hazırlanmış projelerdir” diye konuştu.

 

YENİDEN YÜKSELİŞİ BAŞARABİLİRİZ

Samsun’un konumu ve fırsatları itibariyle geleceğin öne çıkan şehirlerden birisi olabileceğine de vurgu yapan Başkan Genç, “Samsun'umuzda yeniden diriliş ve yeniden yükselişi hep birlikte başarabiliriz. Bunun yolu da vizyon belediyeciliğinden ve vizyon projelerden geçmektedir" ifadelerini kullandı. Başkan Genç, ardından başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile belediye tarafından yapılan ve yapılacak olan projeleri değerlendirdi.

 

Şehrin İhtiyacı Vizyon
Şehrin İhtiyacı Vizyon
Şehrin İhtiyacı Vizyon