Canik'te Okullarımız Egitime Sorunsuz Başladı

09 Ekim 2012 Salı 06:17

Canik Başarı Üniversitesinin de bu yıl kapılarını ögrencilere açmasıyla Üniversiteli Şehir hüviyeti kazanan Canik, belediyenin okullarda yaptıgı çalışmalar sonucunda yeni egitim-ögretim dönemine hazır başladı

Canik'te Okullarımız Egitime Sorunsuz Başladı

 

Yeni egitim-ögretim dönemine 24 okulda, yaklaşık 17 bin ögrencisiyle merhaba diyen Canik'te, okullar Canik Belediyesi'nin yaptıgı fiziki ve teknolojik destegiyle ögrencilere kapılarını hazır açtı. Anaokulundan üniversiteye kadar egitimin her kademesine sahip olan ilçede Canik Belediyesi, yeni egitim-ögretim dönemi öncesi okulların bahçe, duvar, sıva, boya gibi fiziki eksikliklerini gidererek, ögrencilere daha iyi bir egitim imkanı sagladı.
 
ÖNCELİĞİ EĞİTİME VERDİK
Canik Başarı Üniversitesi'nin de bu yıl egitim-ögretime başlamasıyla "Üniversiteli Şehir" hüviyeti kazanan Canik'te egitimi çok önemsediklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "İlk geldigimiz gün aldıgımız bir kararla belki de bir belediye başkanın yapmaması gereken şeyi yaptık ve hizmette önceligimizi egitime verdik. Ve şimdi bunun meyvelerini alıyoruz. Bugün İlçemiz egitim yatırımları ile Samsun'un en gözde ilçesi konumuna gelmiştir" dedi. 
 
GELECEĞİMİZİ İNŞAA EDİYORUZ 
Türkiye'nin daha güçlü, daha müreffeh, daha demokratik bir ülke olabilmesi, bölgesinde ve dünyada etkin, saygın bir konumda bulunabilmesi için egitimin hayati önem arz ettigini belirten Başkan Genç, "Onun içindir ki bizler yaptıgımız egitim yatırımları ile gelecegimizi inşaa ediyoruz. Gençlerimiz kendilerini ne kadar iyi yetiştirebilir, onlara sundugumuz imkanları ne kadar iyi degerlendirebilirse, Türkiye'nin yarınları da o kadar aydınlık, o kadar mutlu ve o kadar huzurlu olacaktır" diye konuştu.
 
GENÇLİĞİMİZE ÖNEM VERİYORUZ
Canik'i anaokulundan ilkögretime, liseden üniversiteye kadar egitim yuvalarıyla donattıklerını da vurgulayan Başkan Genç, şunları söyledi: "Bu ülkeye, bu millete rehberlik edecek olan yavrularımıza, bu ülkeyi büyütecek gençligimize önem veriyor, onları saglıklı bir gelecege hazırlıyoruz. Egitime bu kadar çok önem vermemizin elbette bir gayesi var. Yoksa binalar dikmişsiniz, yollar yapmışsınız hiç bir anlamı yok. Sosyal ve kültürel anlamda gerçekleştirdigimiz çalışmalarımız kent bilincinin ve kent kimliginin oluşması için birer kilometre taşları. Bu duygu ve düşüncelerle yeni egitim-ögretim döneminin ögrencilerimize, ögretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olması temennisiyle başarılar diliyorum." 
Canik'te Okullarımız Egitime Sorunsuz Başladı
Canik'te Okullarımız Egitime Sorunsuz Başladı
Canik'te Okullarımız Egitime Sorunsuz Başladı
Canik'te Okullarımız Egitime Sorunsuz Başladı