Başkan İbrahim Sandıkçı, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

10 Kasım 2021 Çarşamba 09:09
Başkan İbrahim Sandıkçı, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

BAŞKAN İBRAHİM SANDIKÇI, 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan İbrahim Sandıkçı mesajında; Milli Mücadele'nin kazanılması, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması ve gelişim süreci içerisinde Atatürk'ün dünya çapında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarıya değindi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihte eşine az rastlanır bir deha olduğunu ifade eden Başkan Sandıkçı, vefatının 83. yıl dönümü vesilesiyle kendisini saygı, sevgi ve minnetle andığını belirtti.

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“İnanç ve kararlı duruşuyla Anadolu'nun bağrında yakmış olduğu Milli Mücadele ateşinin ülkenin dört bir yanında parlayan zaferler silsilesine dönüşmesine vesile olmuş bir asker; ezelden beridir hür yaşamış bir millete -tam da tarih sayfasından silinmek üzereyken- "Ya istiklâl, ya ölüm!" emrini vererek malı, kanı, canı pahasına giriştiği İstiklal Savaşı'nı kazandırmaya muvaffak kılınmış bir kumandan; Millet İradesi'nin "Hakimiyet bilâ kaydu şart milletindir!" kesin beyanıyla her şeyin üstünde tutulduğu Millet Meclisi'nden yepyeni bir devletin kurulmasına liderlik etmiş bir devlet adamı; Demokrasi'nin hakim kılındığı genç bir Cumhuriyet'in gelişmesi ve muasır medeniyet seviyesi üstüne ulaşması adına dünyanın sahip olduğu yenilikleri, fen ve teknolojiyi ülkesine taşıyarak az zamanda pek çok başarı ve gelişmeye öncülük yapmış bir devrimci olarak tarihte eşine az rastlanan dâhi bir şahsiyet olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal etmesinin 83. yıl dönümü vesilesiyle saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.”


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı