Başkan’ın Özgeçmişi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı

Başkan’ın Özgeçmişi

1972 yılında Canik ilçesi Teknepınar Mahallesi’nde dünyaya gelen İbrahim SANDIKÇI ilköğretimini yurtdışında, lise tahsilini ise İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı.

 

Aktif bir kişiliğe sahip olan İbrahim SANDIKÇI, Gaziosmanpaşa ve Soğuksu Mahallelerinde geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarında sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler içerisinde bulunmuştur.

 

Başarılı bir eğitim hayatı sürdüren İbrahim SANDIKÇI İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni tamamlayarak “Eğitimci” kimliğine sahip oldu.

 

İbrahim Sandıkçı vatani görevini yedek subay olarak Van’da tamamladı.

 

Memleketi karanlıktan aydınlığa çıkaracak fikir ve görüşlerinin vücut bulduğu AK Kadrolara, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti Merkez İlçe Kurucusu Yönetim Kurulu Üyesi olarak dahil olduktan sonra; Teşkilat Başkanlığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapmıştır.

 

Tevazu, gönül ve hizmet ehli olan İbrahim SANDIKÇI, 2006 yılında yapılan kongreyle AK Parti Samsun Merkez İlçe Başkanı olarak seçilmiştir.

 

2006-2009

İbrahim SANDIKÇI, doğup büyüdüğü Canik’i tercih edilebilir kent haline getirmek, sevgi, barış, kardeşlik uzlaşı ve istişare kültürünün Canik’te tesis edilip sürdürebilir kılmak, toplumsal yaşamdaki insanlarımızın sosyal hayata katılımını sağlamak ve hayalindeki Canik için 2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Canik Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

 

Başarılı bir iş adamı, siyasetçi ve eğitimci olan İbrahim SANDIKÇI;

 

Samsun İlim Yayma Vakfı Mütevelli Başkan Yardımcılığı,

 

Atakum’a İmam-Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı,

 

Mevlana Mahallesi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı gibi görevlerde bulunarak, sivil toplum örgütlerinde faaliyet göstermiş, sorumluluk projelerinde yer almış, ilimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyacak kadroların yetişeceği eserler üretilmesine katkı sağlamıştır.

 

Girişimci kişiliği ile dikkat çeken İbrahim SANDIKÇI;

 

İnşaat, Fotoğrafçılık ve toptancılığı, gıda ve giyim sektöründe faaliyet gösteren aile şirketini yönetmektedir.

 

İyi düzeyde Almanca, İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen İbrahim SANDIKÇI evli ve 4 çocuk babasıdır.

Başkan’ın Özgeçmişi